Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Her evin olmazsa olmaz eşyaları bulunmaktadır. Bu eşyalardan biri de perdeler olmaktadır. Perde, odanın havasını değiştiren aksesuarlar olmaktadır. Renk renk, desen desen ve şekil şekil olmak üzere pek çok türü vardır. Bunlardan biri de stor perdelerdir. Günümüzde oldukça popüler olan bu perdelerin bir de çiftli mekanizmalı stor perde adında bir çeşiti bulunmaktadır.

[read more=”Read more” less=”Read less”]

Şık görüntüsü ile evinizin görünüşünü değiştirecek olan bu perdeler Ucuz Perde Dünyası mağazasında ve sitesinde bulunmaktadır. Aradığınız her türlü perdeyi, zevkinize uygun olanı, evinize en yakışanı burada bulabilirsiniz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun evinize kadar gelen bir hizmetle istediğiniz perdeyi alabilirsiniz.

Çiftli Mekanizmalı Stor Perde Nedir?

Stor perde kullanım kolaylığı açısından evlerde sıkça gördüğümüz perdelerden olmaktadır. Bu perdeler bir boru üzerine sarılan kumaşın aşağı ve yukarı hareket ettirilmesi ile açılmakta ya da kazanmaktadır. Gergin ve düzgün görüntüsü ile odada düzen isteyenlerin tercihi olmaktadır.

Çift mekanizmalı stor perde ise stor perde ile aynı düzenekte olup iki farklı kumaşın bir ray üzerinde iki boruya sarılması ile oluşur. Evde sakin bir görüntü isteyip perde kalabalığından kaçanlar için muhteşem bir seçim olmaktadır. Görünüşü de havalı olan bu perde çeşidini evin her odasında rahatlık ile kullanabilirsiniz. Bu perde çeşitlerini ve diğer perde çeşitlerini Ucuz Perde Dünyası adresinde ve mağazasında bulabilirsiniz.

Çiftli Mekanizmalı Stor Perdenin Özellikleri Nelerdir?

İnsanların zevkleri evlerinde bulunan eşyalarına da yansımaktadır. Kendilerini rahat hissedecekleri ve hoşlarına gidecek bir ortam ancak zevke göre döşenen evde oluşmaktadır. Evin havasını değiştiren parçalardan biri de perdeler olmaktadır. Günümüzde en sık tercih edilen ve iki perdenin bir arada bulunduğu çift mekanizmalı stor perdeler farklı renk ve desenlerde bulunmaktadır.

Ucuz Perde Dünyası mağazasında ve internet sitesinde satılan bu çift mekanizmalı stor perdenin özellikleri içinde özel dokuma kumaş olması da vardır. . Bu özellik ile leke tutmatan ve kolay temizlenen nitelikte olmaktadır. Brillant marka kumaşlar ile üretilen perdeler güneşte solmamaktadır. Güneşte erimeyen bu perdelerin iki yıl garantisi de bulunmaktadır.

Perdenin üstte ve altta yer alan çıtaları alüminyum olmaktadır. Plastiğe göre daha sağlam olan bu malzeme ile daha dayanıklı bir perde sizlere sunulmaktadır. Stor perde özellikleri içinde yan kapak ve mekanizmasının birinci sınıf plastik ile üretilmesi de yer almaktadır. İstediğiniz ölçülerde sipariş verebilirsiniz. Ürün içerisinde aparatları da gönderilmektedir.

Çiftli Mekanizmalı Stor Perdenin Temizliği Nasıl Yapılmaktadır?

Çocuk odalarında, yatak odalarında, salonlarda ve mutfaklarda kullanılan perdelerden biri de çift mekanizmalı stor perdeler olmaktadır. Ucuz Perde Dünyası sitesinde yer alan bu perdelerin özelliklerinden biri leke tutmaması olmaktadır. Bu özelliği sayesinde yıkanması ve temizliği çok kolaydır.

Bu perdenizi temizlemeden önce ihtiyacınız olan temizlik malzemelerini hazırlamalısınız. Bu malzemeler sabun, su, yumuşak başlı bir fırça, temizlik bezi olmaktadır.

Çiftli mekanizmalı stor perdenin temizliği nasıl olur diye merak ediyorsanız öncelikle yapmanız gereken perdeyi mekanizmasından çıkarmaktır. Daha sonra geniş bir alanda yere açmanız gerekmektedir. Çok sert olmayan bir fırça ve sabun ile temizliği yapabilirsiniz. Sonrasında su ile durulayarak kurumaya bırakabilirsiniz. Stor perde temizliği çok kolay ve zahmetsiz olmaktadır.

Perdeyi mekanizmasından çıkarmadan da temizlemek mümkündür. Stor perdeyi çıkarmadan temizlemek için tamamen açmanız gerekmektedir. Pencerelerinizin kapalı olduğundan emin olduktan sonra ılık bir su içine sabunu biraz eriterek köpürtün. Özellikle beyaz sabun temizliklerde çok etkili olmaktadır. Bu köpüklü suyu bez yardımı ile perdelerinizin temizlenmesinde kullanabilirsiniz.

Çiftli Mekanizmalı Stor Perde Nereden Alınır?

Pek çok stor perde çeşiti gibi çift mekanizmalı olan perdeler de Ucuz Perde Dünyası sitesinde  bulunmaktadır. Aynı zamanda mağaza olarak İzmir’in Torbalı ilçesinde de bulunmaktadır. Buradan Türkiye’nin her yerine hizmet vermektedir. İnternet sitesinden seçeceğiniz perdeleri, evinizdeki pencerelerin ölçüsünde sipariş verebilirsiniz. Evinizin rahatlığında perde sipariş ederek pek çok seçenekten kolayca birini isteyebilirsiniz.

Çift mekanizmalı stor perde nereden alınır diye soruyorsanız adresi bu site ve mağaza olmaktadır. En uygun fiyata en kaliteli perdelere sahip olmak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Çiftli Mekanizmalı Stor Perde Nasıl Takılır?

Çiftli mekanizmalı stor perde nasıl takılır diye merak ediyorsanız bunun iki yolu bulunmaktadır. Bunlar halihazırda bulunan kornişe ya da tavana şeklinde olmaktadır. Öncelikle kornişe takmak isteyenler, siparişin içinden çıkan korniş aparatını kornişe geçirmeniz gerekmektedir. Diğer parça olan portray aparatını da vida ile korniş aparatının üzerine monte etmelisiniz. Perde üzerindeki aparatı portray üzerine arka kanaldan başlayarak oturtmalısınız.

Stor perde takılma şekli içinde tavana montaj daolmaktadır. Bunun için eşit aralıklı olarak işaretlenen tavana portrayları vida yardımı ile sabitlemelisiniz. Daha sonra portraya perdenin mekanizmasının önce arkasını kanala oturtmalısınız. Daha sonra ön kısmını bastırarak yerine montajı tamamlamış olursunuz.

Çiftli Mekanizmalı Stor Perde Tercih Edilen Yerler

Perdeler günlük hayatta evlerde kullanılan olmazsa olmaz aksesuarlardan biri olmaktadır. Sadece evlerde değil kapalı mekan olan her ortamda perdelere yer verilmektedir. Bunlar içerisinde ev, okul, ofis, büyük salonlar, restaurantlar, iş yerleri gibi kapalı alanlar yer almaktadır. Çiftli mekanizmalı stor perde tercih eden yerler arasında bu saydıklarımız bulunmaktadır. Temizlenmesi ve ortama ferahlık katması açısından büyük mekanlarda sıkça tercih edilmektedir.

[/read]