Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Evlerde, ofislerde ve hatta hastane odası gibi mekanlarda bile sıklıkla tercih edilen stor perde teknolojisi de artan pazar talebiyle birlikte gelişmektedir. Her geçen gün daha ne olabilir acaba diye düşünürken yenilikçi bir fikir başımızı döndürebiliyor.

Stor perde teknolojisi gelinen son noktada, çift mekanizmalı stor perde ürünleri ile kullanıcılardan büyük beğeni topladı. Öncesinde tek renk koyu bir stor kullanılırdı. Bu durumda güneşi komple kesmek mümkün olurdu ancak gündüz saatlerinde gün ışığından yararlanmak için pencereleri tamamen çıplak bırakmak gerekirdi. Buna çözüm olarak zebra storlar imdada yetişti.

Bir koyu bir tül şeklinde sıra sıra ilerleyen zebra modelleri ile bir hareketle gün ışığını içeri almak mümkün oldu. Şimdi biraz şıklık peşine düştük ve artık tülü ayrı perdesi ayrı olan iki parça storu aynı anda kullanmak mümkün oldu.

Çift Stor Perde Nasıl Çalışır?

Şimdi bu yenilikçi tasarım perde fikrinden biraz daha bahsedelim. Aslında temel olarak iki ayrı stor perdenin tek bir korniş üzerinde çalışması mantığına dayanıyor. Aynı mekanizma üzerinde birbirinden bağımsız olarak çalışan iki stor perdeden oluşuyor. Storun birisi güneş ışınlarını tamamen bloke edecek şekilde kalın kumaştan, diğeri güneş ışığının içeri girmesini sağlayacak şekilde daha şeffaf ve açık renkli kumaştan yapılıyor. Böylece çift mekanizmalı stor tül perde ile klasik tül perde konforuna ulaşmış oluyorsunuz.

Gündüz ve gece kullanımı ile inanılmaz bir işlevsellik sunmasıyla birlikte mekâna da estetik anlamda mükemmel bir dokunuş sağlar. Hem tek tek hem de ikisini aynı anda kullanmak estetik ve fonksiyonel anlamda büyük esneklik sağlar.

Örneğin çiçekli stor tül perde kombini ile hem evinizde çiçek açtırıp hem de bu yenilikçi fikrin konforunu yaşayabilirsiniz. Eğer evinizde bahar enerjisi yerine romantizm rüzgarları estirmek isterseniz de dantel ve bütün çift stor perde ile bunu yapabilirsiniz.

Neden Çift Stor Perde Tercih Edilmelidir?

Son yıllarda popülerliği oldukça artan çift stor perde kullanımının sebepleri araştırıldığında, bu popülerliğin çiftli mekanizmanın sağladığı faydalardan ileri geldiği açıkça görülmektedir. Maddeler halinde inceleyecek olursak;

  • Işığı kontrol etmenizi sağlar: Bu tip bir kullanımın en büyük avantajı gün ışığını tamamen bloke etmek veya girmesine izin vermek gibi opsiyonlara sahip olmaktır. Örneğin, uyku kalitenizi optimize etmek için gerekli olan karanlık ortamı sağlamak için tam bloke perdeyi kullanırsınız. Böylece mükemmel bir uyku çekip dinlenirsiniz. Gün içerisinde, okumak, çalışmak için gerekli olan ışığa izin vermek için ise daha ince olan perdeler kullanılabilir. Çift mekanizmalı stor perde sisteminin sağladığı en büyük esneklik budur.
  • Mahremiyetinizi koruyun: Tek katlı stor perde, gündüz kullanımı açısından dışarıdan içerinin görünmesi sebebiyle birtakım sıkıntılar yaratabilir. Özellikle evlerin birbirine veya caddeye yakın olduğu durumlarda bu konu önem arz eder. Ancak çiçekli çiftli stor perde ile gündüz hem gün ışığından yararlanırsınız hem de bu perde, içerinin görünmemesi için bir bariyer görevi görür.
  • Çift kat perde ile doğal yalıtım: Daha çok dantel ve çiçek olarak tasarlanan tül storlar UV ışınlarını engelleyerek güneşin zararlı ışınlarının eve girmesini önlerler. Bununla birlikte kışın ve yazın ısı yalıtımı sağlayarak, evinizin yazın serin kışın ise sıcak kalmasını sağlar.
  • Daha şık, daha modern: Çift mekanizmalı stor perde ile evinizde yeni bir dekorasyon yapabilirsiniz. Farklı renk ve kumaş çeşitlerini zevkinize göre kombinleyerek perdenizi kişiselleştirip kendi zevkinizi doyasıya sergileyebilirsiniz.
  • Dayanıklı ve kullanışlı: Bu madde sadece çiftli storlar için değil tüm stor perdeler için geçerlidir. Kolayca kontrol edilir ve uzun yıllar dayanıklı bir şekilde kalırlar. Temizlikleri ise silerek bile kolaylıkla yapılabilmektedir.

Çiçekli Çiftli Stor Perde Nereden Alınır?

Kaliteli ve ucuz perdenin adresi Ucuz Perde Dünyası, çiçekli, desenli veya renkli çift mekanizmalı stor perdeleri bulabileceğiniz en doğru adres. Tüm stor perdeler mikro polyester özellikte dokunmuş kumaşlardan üretilmişlerdir. Mutfakta veya çocuk odalarında güvenle kullanabileceğiniz özel leke tutmaz kumaşlardan imal edilmişlerdir. Maviden pembeye, yeşilden lilaya farklı renklerde çiçek baskılı stor perde modellerinden biri mutlaka evinizin havasına uyum sağlayacak ve enerjisini yükseltecektir.