Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Dantel çiftli mekanizmalı stor perde son zamanlarda şık ve ihtişamlı dekorasyon fikirlerini sevenler tarafından en çok tercih edilen modellerden biridir. Kullanıldığı mekanın havasını birdenbire değiştiren dantel çiftli sistem stor perdeler adeta modernizm ve geleneksel şıklığın bir araya getirilmiş hali olarak ilgi çekmektedir. Renk tonları, desenleri, işlemeleri ve kumaş türlerinin birbirinden güzel ve zengin çeşitli olması herkesin taleplerini karşılayacak niteliklerdendir.

Dantel Çiftli Mekanizmalı Stor Perde Özellikleri

Dantel çiftli sistemli stor perde çift mekanizmadan oluşur. Bu da perdenin iki ayrı stor ile tek bir perdede buluşturulmasından oluşur. Yani çift katlı olmasının mantığı buna dayanır. Ancak çiftli sistem kullanılıp iki parça tek perdede birleştirilmiş olsa da kullanım mekanizmaları birarada değildir ve ayrı olarak kontrol edilebilir.

Çiftli perde, ikili perde, çift mekanizmalı perde gibi isimlerle anılsa da hepsinin fonksiyonu aynıdır. Genel olarak mekana bakan yüzü tül stor, dışarıya dönük kalan yani güneşlik kısmı blackout stor özelliğindedir.

Dantel çiftli stor perde sıklıkla küçük pencereler için tercih edilmektedir. Daha çok kartonpiyer ve duvarın arasında boşluk olduğu zamanlarda tercih edilen bir perde türüdür. Elbette bu bir kural değildir. İstenilen boy ve ebatlarda dikimi her zaman söz konusudur.

Dantel çiftli stor perde altında boncuk, işleme ya da güpür ve dantel gibi süslemelerle de zevke göre hareketlendirilebilir. Aynı zamanda sakallı kumaş denilen ve kendinden simli kabartmalı bir yapısı olan perdelik kumaşlar da bu tür perdeler için kullanıma uyguna şahane seçeneklerdir. Daha dik ve sert bir kalıpta durması istenirse aralarından ince boru aparatların geçtiği türleri de mevcuttur.

Dantel Çiftli Stor Perde Temizliği

Dantel çiftli stor perde temizliği oldukça pratik ve zahmetsizdir. Dilerseniz halı ve perde yıkama firmaları perdenizi evinizden alıp ve yıkadıktan sonra tekrar monte etme hizmeti vermektedirler. Ancak evde yıkamak isterseniz perdenin içeriğindeki aparatları kolayca çıkarıp makinede hassas programda perdelerinizi yıkayabilirsiniz. Ardından kuruması beklenmeden, çıkarılan aparatları yerlerine basit bir şekilde yerleştirip perdenizi kornişe ya da kornişte bulunan mekanizmaya takabilirsiniz.

Dantel Çiftli Stor Perde Kullanım Alanları

Dantel çiftli stor perde kullanım alanları tamamen zevklere ve tercihe kalmış bir durumdur. Sıklıkla salon ve oturma odalarında kullanımına rastlansa da yatak odası gibi mekanlarda da tercih edilir. İş yerlerinin konseptine uygun olarak da mekan tasarımının bir parçası olan çiftli stor perde desen ve modelleri ile hemen her makana zarif bir hava katar.

Ucuz perde dünyası firması olarak bizler sade ya da dantelli çift stor perde alışverişleriniz için çeşitli ürün alternatiflerimizle sizlerin yanındayız. Diğer tüm perdelerimizde olduğu gibi kaliteyi olabildiğince ucuz fiyatlara satarak sizlere sunmaktayız. Detaylı bilgi almak için mağaza ve satış sitemizi ziyaret edebilirsiniz.