Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Ev dekorasyonunda perde seçimi önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanlar bazen perdeleri eskidiği için bazen de değiştirdiği mobilyalarına uyum sağlamasını istedikleri için perde satın alırlar. Bilindiği gibi herkesin benimsediği bir tarz vardır ve bu tarzlarını ise evleri için seçtikleri eşyalara yansıtırlar. Klasik ya da nostaljik bir tarzda dekore edilmiş bir evin perdelerini seçerken eşya ve mobilyalarına uygun olarak klasik tarzda seçmek uygun olacaktır.

Desenli Fon Perde Nedir?

Perdecilik sektöründe büyük bir pazara sahip olan fon perdeler birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Özellikle evlerin salonlarında aksesuar amaçlı kullanılmaktadır. Aksesuar olarak kullanılmak istenmesinin amacı eve hava katması klasik bir tarz oluşturma isteğinden kaynaklanmaktadır. Desenli fon perde modası asla geçmeyen ve kullanım alanı geniş bir perdedir. Özellikle tarzını yansıtmak isteyen kadınlar kullanım pratikliği ve şık duruşu nedeniyle tercih etmektedir. Kullanıldığı salonun veya odaların mobilya ve halısı ile uyumlu renk ve modellerde seçilen desenli fon perde sayesinde evinizin her odası ayrı şıklık ve zarafeti taşıyacaktır.  Salon için kullanılacak olan desenli fon perde klasik tarzı benimseyen kişiler için daha koyu renklerde tercih edilmektedir.

Desenli Fon Perde Model ve Çeşitleri Nelerdir?

Desenli fon perde genellikle sürekli açıp kapatmak için kullanılmayan fonda görüntü oluşturma amacıyla kullanılan perde olmak özelliğini taşımaktadır. Özellikle klasik tarzı benimsemiş insanlar tarafından severek kullanılmakta olan desenli fon perde modelleri ürün seçeneği fazla olan ürünler arasında yer almaktadır.

 Desenli Fon Perde Modellerinde Kullanılan Şekil ve Figürler Nelerdir?

 Desenli fon perde modellerinde kullanılan şekiller arasında yıldız şekli kullanımı yaygın olmakla birlikte bunun yanında her türlü geometrik şekiller de kullanılmaktadır. Genellikle geceyi anımsatan şekillerde kullanılan desenler yatak odalarında çok sık kullanılmaktadır. Desenli fon perde modellerinde sıkça kullanıldığı görülen başka bir motif şeklinde hayvan motifleridir. Özellikle çocuk odalarında çok kullanıldığı görülen hayvan motiflerinin ise kız çocuk odasında kullanılan ile erkek çocuk odasında kullanılan desen açısından fark göstermektedir. Örneğin kız çocuk odasında kullanılan desenli fon perde modeli pembe üzerine tavşan, kedi ve ceylan yavrusu resmi olurken erkek çocuk için ise mavi üzerine kullanılmış kaplan, aslan ve köpek resim ve şekilleri olmaktadır. Bunun yanı sıra kız çocukları için Barbie bebek ya da kız çocuklarının sıkça izlediği çizgi film karakterlerinin resimleri kullanılırken erkek çocuk odalarında kullanılan perdelerin şekilleri araba ağırlıklı olmaktadır.

Desenli perde modelleri olarak kullanılan stor perdeler de farklı renk ve desenlere sahip olan çocuk ve genç odasında yatak odasında ve mutfakta bile kullanılan desenli stor perdeler mekanizmalı dediğimiz perde çeşitleridir. Mutfak salon ve oturma odasında da çok kullanıldığı görülen stor perde kullanımı çiçek desen ağırlıklı olarak kullanıldığı görülmektedir.

Desenli Fon Perde Kullanımı

Desenli fon perde satın alırken kullanıldığı salon veya odanın ölçüsü düzgün alınmalıdır. Yanlış ölçülerde alınan desenli fon perde takıldığında istenilen formda durmayacaktır. Kullanma aşamasında ise dikkat edilmesi gereken bir başka konu perdenin takılışıdır. Gergin durması için püf nokta ise perde kornişe takılırken aralarda stop düğmesi denilen bir yardımcı aparat kullanmaktır. Bu sayede desenli fon perdenin gergin durması sağlanmış olacaktır.

Desenli fon perde nasıl yıkanır? Sorusu sık karşılaşılan bir konudur. Birçok firmaya ait olan ve çeşitli özelliklerdeki kumaşlardan üretilen desenli fon perdelerin çok fazla kirlenmesine meydan vermeden düzenli aralıklarla yıkanması gerekmektedir. Bu sayede perdenin kullanım ömrünü uzatmak mümkün olmaktadır. Perdenizi 30 derece ve çok sıkmadan yıkamalı ve makineden çıkar çıkmaz yerine takmalısınız. Perde kurumadan takıldığında ağırlık yaparak gergin bir şekilde kurur ve ütü gerektirmez. Böylece hem paradan hem de zamandan tasarruf etmek mümkün olur.

Desenli Fon Perde Nereden Alınır?

Desenli fon perde satın almak için her yerde bulunan ve yalnızca perde satışı yapan mağazalar kullanılabilir. Fakat artık günümüzde evinizin rahatlığında perde alışverişi yapmak mümkün olmaktadır. İnternet üzerinden perde satışı yapan ve güvenli alışveriş yapılan siteler günümüzde çok yaygın hale gelmiştir.

Ucuz perde dünyası güvenle perde satın alabileceğiniz kaliteli bir sitedir. Perde alışverişlerinizi yaparken birçok model ve renkte olan hazır dikim perdelerin özelliklerini inceleyerek satın alma şansını bulmakla kalmayıp işi sadece perde satmak olan sitenin sizlere sağlayacağı avantajlardan da yararlanabilirsiniz. Kredi kartına taksit gibi ödeme kolaylıkları sayesinde bütçenizi zorlamadan evinizin perdelerini değiştirme fırsatını kaçırmayın.