Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Lazer fon perde, evlerimizde salon ve diğer oturma grubu odalarınnda çok tercih edilen bir kesim fon perde türüdür. Misafirlerimize şık ve güzel bir oda görünümü göstermek istiyorsanız bu tür perde türleri sizler için çok tavsiye edilebilecek bir perde türüdür. Sadece tek sııntı evlerinizde doğalgaz peteklerini kapatıp odanın ısısını düşürebilme ihtimalidir.

Lazer Kesim Perde Türü Nedir?

Stor perde kumaş üzerine lazerle yapılan desenli kesim işlemidir. Stor perdelere veya insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur. Şık ve modern görünümü ile sevilen ürünlerden biridir. Klasik stor perdeler yerine mekanınıza modernlik ve şık hava katmayı tercih edebilirsiniz.

Stor Lazer Fon Perde Türü Nedir?

Stor Lazer türü fon perdeler, bir mekanizma fonksiyonu tarafından kullanılıp kontrol edilebilen sert dokunuşlu perde türleridir. Çok pratik panjurlar evde yerden tasarruf ve kolaylık sağlamaktadır.

Ham ürün olmayan panjurların içlerinde gömlek yakalarında ve işlemelerde kullanılan cila denen bir madde bulunmaktadır. Bu madde kumaşa sağlam bir karakter kazandırmaktadır. Bu sertliğin istenmesinin nedeni, mekanizmanın etrafına sarıldığında kumaşın çökmesini ve temas etmesini önlemektir.

Leke tutmaz fonksiyonu panjurunun ortalama ömrü 5 yıldır, ancak ortalama ömür uygulamaya bağlı olarak değişmektedir. Doğru kullanımla nemli yerlerde bu süre 7-8 yıla kadar çıkabilmektedir. Evlerde ve ofislerde yaygın olarak tercih edilen stor lazer fon  perdeler, çeşitli renk seçenekleriyle karşımıza çıkmaktadır.

Stor Lazer Fon Perde Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

İçerdiği kaplama sayesinde panjur, kiri, tozu ve lekeyi kolayca tutmamaktadır. Bu durumdan dolayı temizlik çok pratik olabilmektedir.

Temizleme için kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır. Perdelerimiz haftalık olarak nemli sünger veya bez yardımı ile temizlenebilmektedir. Bu temizleme işleminin düzenli olarak yapılması perdenin ömrünü önemli ölçüde uzatacaktır. Daha az pratik olan bir başka yöntem de perdeyi kurulduğu yerden çıkarmak ve temizlemektir. Bu şekilde perde düz bir alana yayılmaktadır. Mesele şu ki perde kırışık veya buruşuk olmamalıdır. Ardından, basıncı azaltmak ve aşırı ısınmayı önlemek için panjurun önünü ve arkasını ılık su, yumuşak bir fırça veya sünger ve deterjanla yıkanmalıdır. Bu işlemde ağartıcı veya beyazlatıcı gibi kimyasallar kullanılmamalıdır. Suyla duruladıktan sonra perdeyi çıkarın ve yerinde kuruması beklenmemelidir. Yerinde kurutma önemlidir çünkü kurutma sırasında lazer fon perdeyi düz tutmak önemli bir konudur.

Su ve deterjanla yıkama sadece polyester ve güneş koruyucu kumaşlara uygulanabilmektedir. Karartma perdeleri, pamuklu veya keten jaluziler asla yıkanmamalıdır. Bu durumun yapılmaması perdede geri dönüşü olmayan hasara neden olabilmektedir.

Fon Türü Perde Çeşitleri

Fon perde çeşidi modelinin farklılaşması, gelişmesi ve değişmesi nedeniyle her geçen gün dikkat çeken perde çeşitlerinden biridir. Tasarımı ve şekli nedeniyle sıklıkla dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Bu perdeler çok kalın ve ağır kumaşlar kullanılarak tasarlanmıştır. Genellikle normal tül ve perdeler için kullanılır. Bu perdeler, kullanılan odaların duvarlarının rengine ve diğer perdelerin rengine göre seçilmelidir.

Bu perdeler oldukça şık, gösterişli ve göz alıcı perde modelleridir ve sıklıkla bir evin oturma odasında tercih edilmektedir. Şık görünüm ve bakım kolaylığı, bu perde modellerinin bu kadar ilgi ve itibar kazanmasının ana nedenlerinden biridir.

Fon perde modelleri, tül, düz, desen, panel, kruvaze, altın kaplama Japon ve lazer fon perde modelleri en çok tercih edilen fon perde modellerinden biridir. Model, renk ve desen olarak farklılık gösteren bu perde çeşitleri kişilerin zevk ve isteklerine göre tercih edilmektedir. Bu perde modelleri genellikle evin oturma odasında tercih edilmektedir. Kullanıldığı odaya çok daha asil, havalı ve şık bir hava katmaktadır. Kullanımı çok kolay ve temizlemesi kolay olan fon perde modeli, kalitesi ve şık görünümü ile dikkat çekmektedir.

Bu perde modelleri son zamanlarda ilgi odağı oldu ve perde fiyatını finanse etmektedir. Temizlemesi kolaydır, şık görünür, çeşitli renk ve modellerde gelir ve uygun fiyata talep görmektedir. Bu ürünlerin maliyetleri modele, renge ve kaliteye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin düz modeller, tül modeller, yaprak veya panel modeller normal veya ucuz fiyatlara kadar satılmaktadır. Perdenin fiyatı model, renk ve desene göre değişmektedir.