Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Perde çeşitleri arasından vazgeçilmez olan tül perdeler çeşitli renk ve desenlerde sunulmaktadır. Perde imalatında kaliteli hammadde ve birinci sınıf işçilikten taviz vermiyoruz. Sizlerde Ucuz Perde Dünyası’na gelerek birbirinden güzel ve kaliteli perdelere sahip olabilirsiniz.

[read more=”Read more” less=”Read less”]

Evlerde yaygın olarak tercih edilmesinin yanı sıra otel ve iş yeri gibi birçok yerde tül perdeler kullanılmaktadır. Tül perdeler; fon perdeler, stor perdeler, zebra perdeler, katlanır perdeler ve daha birçok perde modeli ile birlikte kullanılabilmektedir.

Perde Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Renk uyumuna geçmeden önce fon perde, tül perde veya stor perde çeşitlerini göz önünde bulundurmalısınız. Bu perde çeşitleri hem göz zevki hem de kullanım açısından birbirinden oldukça farklıdır. Fon perdeye karar verirseniz işiniz biraz daha kolay olacaktır. Bunun nedeni, ölçümden önce yalnızca rengi ve modeli belirlemeniz gerektiğidir. Stor perdeye öncelik verilmeden dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır.

Pek çok stor perde türü vardır. Bu perde çeşitleri tül perde altı olarak veya tek başına kullanılabilir. Stor perdeler birçok renk ve tasarıma sahiptir. Gerekli aletleri, boncukları ve ayakları birbirine bağlayarak dekorasyonunuza özel eklemeler ekleyebilirsiniz. Son zamanlarda stor perdeler yaygın olarak tercih edilen bir ürün haline geldi. Ancak siz tül perde taraftarı iseniz birbirinden güzel desenli tül perdeler için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oturma odası küçük ise veya tavan yüksek değilse, tavanın daha yüksek görünmesi için düz bir perde seçmek daha uygun olacaktır. Salon pencereleri küçükse duvar rengi uyumlu bir perde renginin seçilmesi önerilir. Salonda bulunan koltuk ve mobilyaların rengine ve modeline dikkat etmeniz gerekiyor. Kanepe ve mobilyalarınızı seçtikten sonra perde seçimi yapıp perdelerinizi alırsanız işiniz kolaylaşır. Kanepe ve mobilyaların yanı sıra parke renkleri, duvar boyaları ve duvar kağıdı renkleri perde rengini ve modelinin seçiminde etkilidir.

Perde ve Eşyalar Arasında Renk Uyumu Nasıl Olmalı?

Uyumlu bir seçim yapmaya çalışırken aynı renk tonunu seçmek yanlış olur. Odada bulunan diğer eşyaların renklerinden bir ton açık veya koyu bir renk seçmek daha iyi olacaktır. Mobilyaların desenlerinde bulunan renkler ile uyumlu bir düz tül perde veya desenli tül perde kullanabilirsiniz.  Mobilyanın ve odanın rengiyle zıt bir renk seçerek de güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz. Örneğin çok fazla kahverenginin olduğu bir odada yeşil veya turkuaz gibi renkli bir perde seçebilirsiniz. Perde aksesuarları kullanarak da renk uyumunu yakalayabilirsiniz.

Beyaz, bej, kahverengi ve toprak tonları hemen hemen her mobilya rengine rahatlıkla uyum sağlar. Saten kumaşlar kullanılırken, kullanılan kumaşlar ile uyum sağlanması için tül veya parlak kumaşlar tavsiye edilir. Keten ve spor kumaşlar bu durumda uygun değildir. Döşemelik kumaş ile uyumlu perde renginin seçilmesi önemlidir. Güneşlik ile tül farklı renklerde olursa tül perdenin deseni ortaya çıkar ve güzel bir görüntü oluşturur.

Evin Bölümlerine Göre Perde Seçimleri

Oturma odanız küçükse veya tavanınız alçaksa, düz perdeler öneririz. Böylece tavan daha yüksek gözükür. Salon pencereleri küçükse duvar için uygun perde renginin seçilmesi önerilir. Karanlık odalarda şeffaf, parlak ve desenli tül kullanılması tavsiye edilir. Desenli tül perde kullanacaksanız düz bir oturma grubu tercih edebilirsiniz.

Yatak odası için perde satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri, geniş pencereli ve yüksek tavanlı bir dairenin yatak odasında klasik perde modelini seçmektir. Güneş ışığının sızmasını önlemek için koyu tonlarda renk seçimi yapabilirsiniz.

Çocuk odası için perde satın alırken, odada çocuğun neşesini yansıtması gerektiği için çocuğa uygun bir baskı, renk veya desen bulunan bir perde seçimi tavsiye edilir. Çocuk odası için perde seçerken göz önünde bulundurulması gereken diğer bir faktör ise çocuğun etrafta dolaşmasını engellememek için uzun bir panjur yerine pencere yüksekliğinde biten bir model seçerseniz daha iyi olacaktır. Çocuk odasında kullanılan perdeler abartılı olmamalıdır. Aydınlık ve ferah bir alan yakalamak için kaliteli kumaşlar seçmeniz gerekebilir. Yarım perde, düz veya desenli tül ideal seçim olabilir.

Mutfak evin en çok hava ve ışığa ihtiyaç duyduğu yerdir. Gün boyunca yiyecek ve ısı ile havasız hale gelir ve koku diğer odalara yayılır. Mutfak için ne tür bir perde kullanmalıyım diye merak ediyorsanız katlanabilen jaluzi perdeler en iyi seçim olacaktır. Bunlar gibi birçok model ve öneri için sizleri Ucuz Perde Dünyası’na bekleriz.[/read]