Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Perdeler, evimizin mahremiyeti için önemli bir araçtır. Ayrıca bizi güneşten de korurlar. Bunların yanı sıra artık dekor amaçlı kullanılan perdeler de mevcut. Geçmişte perde çeşitliliğinden bugün olduğu kadar bahsedemezdik. Gelişen ve değişen dünya ile birlikte perde çeşitliliği de artmıştır. Perdeler çok önemli bir dekoratif malzeme haline gelmiştir. Perde modelleri arasında en çok tercih edilen tül perdelerdir.

[read more=”Read more” less=”Read less”]

Tül perde, en klasik perde modellerinden biridir. Kadınların ilgisini çeken tül perdeler hem yıkamada hem de kullanımda çeşitli faydaları nedeniyle de popülerdir. Ayrıca tül perdeler standart perdelerden biri olmakla birlikte son yıllarda ortaya çıkan trend modellerle var olmaya devam etmektedir.

Oturma odası perdeleri söz konusu olduğunda, boyut kesinlikle önemlidir. Perde pencereden en az iki kat büyük olmalıdır. Uzunlukta büyük bir fark yaratır. Şık bir görünüm oluşturmak için perde boyunu uzun tutabilirsiniz. Daha modern ve temiz bir görünüm için ise kısaltabilirsiniz. Ancak kısa modellerde aşırıya kaçmayın. Perde çok kısaysa kötü görünebilir veya duvar çok fazla ön plana çıkabilir.

Düz tül perde modelleri her yeni yılda çeşitli model ve tasarımlar ile hazırlanmakta ve kadınların beğenisine sunulmaktadır. Ayrıca geniş bir tül perde yelpazemiz var, bu yüzden aynı anda birçok seçeneğimiz mevcut.

En Çok Tercih Edilen Tül Perde Modeli

Fransız tül perde modeli en popüler ve tercih edilen perde modellerinden biridir. Genelde pileli olarak tercih edilen fransız tül perdeler, sedefli ve simli yapılmaktadır. Birçok kişi bu modelde kullanılan kumaşı Fransız danteli olarak adlandırıyor. Yeni yapılara uygulanan Fransız pencere ve balkonların en çok tercih edilen stili budur.

Bu modelin birçok özelliği vardır. Öncelikle tül kırışıksızdır ve ütü gerektirmez. Bu model özellikle çalışan ve meşgul kişiler tarafından tercih edilir. Perdelere oldukça çekici bir görünüm kazandıran bu kumaş, kelimenin tam anlamıyla evin havasını değiştiriyor. Bu kumaş modelini evinizin her köşesinde zevkinize uygun olarak kullanabilirsiniz.

Özenle seçilmiş tül perde gibisi yoktur. Fransız tül perde modellerinde gipürler dikkat çekmektedir. Oldukça şık bir görünüm veren bu gipürler, özellikle klasik döşenmiş evlerde farklı bir uyum yaratıyor. Sitemizin bu tarzda ki ürün yelpazesi oldukça geniştir. Günümüzde şıklığının simgesi olan Fransız tülü, yeni tasarımlarıyla herkesi kendine çekiyor.

Ev dekorasyonuna farklı bir görünüm kazandırmak isteyen kişilerin tercih ettiği modellerden biri de renk geçişli tül perdelerdir. Renk geçişli tül perdeler, iç dekorasyonun en önemli unsurlarından biridir. Kullanılan mekana göre özel renklerde ve farklı tasarımlarda kişinin tercihlerine göre renk çeşitliliği ​​oluşturulabilir. Yaşam alanına konfor vererek mekanın görünümünü tamamen farklılaştıran çeşitli renklerde tül perdeler oldukça uygun bir fiyata sahip olduğu için tercih edilmektedir.

Renk geçişli tül perdeler, diğer tül perdeler gibi evin iç ve dış görünümüne ve kullanıldığı tüm alanlara önemli katkı sağlar. İç dekorasyonunu değiştirmek isteyen ev hanımlarının sıklıkla kullandığı renk geçişli tül perde modelleri ayrıca eğlence merkezleri, restoranlar, kreşler ve ofisler gibi çeşitli mekanlarda da kullanılmaktadır. Ayrıca temizliği de diğer tül perdeler gibi kolaydır.

Tül Perdelerin Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Perdelerin daha güzel görünmesi ve daha uzun ömürlü olması için en önemli faktör perdeleri temizlemektir. Diğer perde türleri mekanik temizlemeye uygun değildir ve asılı bir şekilde veya düz bir yüzeyde temizlenmelidir. Perde temizliği sadece perdenin ömrünü uzatmakla kalmaz, estetik görünümünü de üst seviyede tutar. Tül perdelerin temizliği oldukça basittir. Çamaşır makinesinde tül perdelerinizi temizleyebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri tül perdeyi yıkandıktan sonra ıslak bir şekilde asmaktır. Aksi takdirde perdeniz kırışabilir. Su sıcaklığının ise 30 derece ve altında olması önerilir. Bu gibi noktalara dikkat ettiğiniz takdirde perdeniz ilk gün ki gibi yeni ve güzel kalacaktır.

Tül Perdelerde Meydana Gelen Sorunlar

Tül perdelerde en sık karşılaşılan sorun perdenin yırtılması ve sökülmesidir. Bu tür sorunlar perde onarım personeli tarafından ustaca tespit edilebilir ve onarılabilir. Bazı ufak problemler için en sevdiğiniz perdeyi atmak zorunda değilsiniz. Tek bir dokunuşla perde eskisinden daha güzel görünebilir.

Perdenizde yaşanan soruna göre farklı yöntemler uygulayarak sorununuz çözülebilir. Eskiyen, yıpranan veya sökülen ve yırtılan perdenizi güvendiğiniz bir perde atölyesinde eski haine kavuşturabilirsiniz.[/read]