Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Perdeler, hayatımızın her yerinde kullandığımız eşyalardandır. Evlerimizde hatta iş yerlerimizde kullandığımız perdelerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Birçok perdenin yapım aşamasında hemen hemen farklı kumaşlar kullanılmaktadır. Perdelerin evlerimizdeki öncelikli görevi, ev içerisindeki mahremiyeti korumaktır. İkinci görevi ise, evlerin dekorasyonuna gereken uyumu sağlamaktır. Ucuzperdedünyası.com bu aşamada sizlerin yanında yer alarak her odaya uygun perdeler tasarlamaktadır. Perdeler tamamen kişinin zevkini yansıttığı için perde seçiminde özenli davranılmalıdır. Perde seçiminde; perdenin uzun ya da kısa olmasına, dikildiği kumaşının özelliklerine, camın boyutuna ve perdenin modeline göre fiyatlar değişmektedir. Özellikle tül perdeler ürün yelpazesi oldukça geniş olan modellerden biridir. Tül perdeler isminden de anlaşılacağı üzere ince ve şeffaf bir yapıya sahiptir. Genellikle pamuk ya da polyester karışımı bir dokumadan meydana gelmektedir.

[read more=”Read more” less=”Read less”]

Tül Perde Modelleri

Sadelikten hoşlananlar için sade modeller, gösterişten hoşlananlar için ise gösterişli tül perdeler olmak üzere her zevke uygun tül perdeler tasarlanmaktadır. Tül perdelerin tasarımında açık renkler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Genellikle somon rengi, krem rengi ve beyaz renkler tercih edilirken, bu tercih mobilyaların renklerine göre de değişiklik göstermektedir. Mobilyalarınızı tamamlayarak ortamın ambiyansına ayak uyduracak tarzda şık ve zarif perdeler için ucuzperdedünyası.com adresimizi ziyaret edebilir ve tül perde modellerimize göz atabilirsiniz. Mobilyalarınızda ve tül perdelerinizde, ister aynı tonları kullanarak ton sür ton etki yaratabilir, isterseniz de farklı renkleri kullanarak eklektik bir tarz yaratabilirsiniz. Tül perdelerin dikileceği kumaşlar da farklı farklı isimler ile karşımıza çıkmaktadır. Bu isimler;

  • Kesme
  • Brode
  • Dantelli
  • Düz
  • Desenli olmak üzere 5’e ayrılmaktadır.

Görüldüğü üzere perdelerin üretim aşaması da oldukça özveri isteyen bir süreçtir. Kumaşın özellikleri ayrı ayrı incelenerek müşterinin evine uygun dokuda kumaş bulunması ve müşterinin zevkine göre tasarlanması oldukça önemlidir. Tül perdelerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Dilerseniz bu çeşitlere değinelim

Klasik Perdeler: Bu tip perdeler pencerenin ebatına göre ince ve saydam olarak üretilirler. Bu perdelerin etrafına kalın kumaşlardan fon perdeler yapılır ve bu tarzda kullanılır. Klasik tarzda kullanıma uygun hale getirilen bu tül perdeler genellikle oturma odalarında, salonlarda ve çalışma odalarında kullanılmaktadır. Perdenin şıklığını tamamlamak amacıyla dekoratif araçlarla beraber de kullanılan bu perdeler oldukça tercih edilmektedir.

Avusturya Tipi Perdeler: Bu tül perdelerin kumaşlarında yatay kıvrımlar yer almaktadır. Bu perdelerde özellikle ponpon kullanılması ya da kıvrımlı olması oldukça ilgi görmesine neden olmaktadır. Çoğunlukla yazlık evlerde tercih edilen bu modellerde; ipek, polyester, batiste ve tafta kumaşlar kullanılmaktadır.

Fransız Tipi Tül Perdeler: Yere kadar uzun olacak şekilde dikilir. Bu çeşitte de kıvrımlar danteller ve fistolar büyük ilgi görmektedir. Pürüzsüz bir dokuya sahip kumaşlar tercih edilirken, bu perdelerde pastel renkler rağbet görmektedir.

Londra Tipi Perdeler: Basamaklı perde olarak adlandırılmaktadır. Yumuşak bir dokuya sahiptir. Çoğunlukla kreşlerde, mutfak, banyo ve çocuk odalarında kullanılmaktadır.

Örme Dantelli Tül Perdeler: Geçmişten bu yana modası geçmeyen ve oldukça şık modelleri bulunan perde çeşididir. Genellikle ütü istemez ve kırışmaz özelliktedir.

Çapraz Perdeler: Kruvaze adıyla bilinen perdelerdir. Çoğunlukla geniş salonlarda kullanılmaktadır. Üst üste gelen desenler aşağıya doğru açılır ve şık bir görünüm verir. Bu model yatak odaları için de tercih edilmektedir.

Örme Dantelli Tül Perde Özellikleri

Örme dantelli tül perde denildiği zaman akıllara genellikle annelerimizin ya da anneannelerimizin yapmış olduğu ve el emeği göz nuru diye adlandırdığımız dantelli perdeler gelmektedir. Teknolojik gelişmeler sayesinde ve makine kullanımı ile beraber bu örme perdeler daha sağlam ve daha hızlı üretim aşamasına gelmeye başlamıştır. Bu perdeler ile genellikle mutfakta karşılaşırdık ancak şu an evimizin her odasında bu tarz ile karşılaşmak olası hale gelmiştir. Tamamen kişilerin tercihlerine ve zevklerine göre üretilen farklı renk seçenekleri bulunan bu perdelere Ucuz Perde Dünyası sayesinde çok daha uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.  Evlerinize farklı bir hava katmak istiyorsanız irtibat numaralarımızdan bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Örme perdeler, yeni çıkan birçok modele göre daha avantajlı, daha gösterişli ve daha kullanışlıdır.  Temizliği de oldukça kolay olan bu perdeler geçmişten günümüze kadar beğeniyle tercih edilmiştir. Evinizde şıklığı ve zarafeti sağlamak için tek yapmanız gereken hayalinizdeki perde modelini bizimle paylaşmaktır. Kumaş, renk ve desen seçenekleri konusuna karar verdiğimiz takdirde perdenizi kısa süre içerisinde yüksek kalite standartları çerçevesinde sizlere ulaştıracağımızdan emin olabilirsiniz.[/read]