Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Yeni evlenecek çiftler için ev kurmak ve ev eşyaları seçmek büyük titizlik isteyen ve oldukça önemli bir konudur. Evde kullanılacak mobilya ve halı gibi perde uyumu da çok önemli bir dekorasyon ayrıntısıdır. Seçilecek ev eşyaları ve mobilyaların tarz açısından olduğu kadar renk uyumu da çok önemlidir. Spor tarzda seçilmiş bir mobilya için seçilen klasik perde ve halıların uyumsuzluğu ilk bakışta gözleri yorar ve sevimsiz bir görüntüye yol açar. Perde siparişi vermek için öncelikle perde siparişi verilecek olan alanın ölçüsünün düzgün alınması gerekmektedir.

[read more=”Read more” less=”Read less”]

 Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Evinizin salonu veya herhangi bir odası için perde yaptırmayı düşünüyorsanız işe başlamadan evvel net bir ölçü almanız gerekmektedir. Bu sizin yaptıracağınız perdenin daha net durmasını sağlamak bakımından gereklidir. Bu aşamada merak edilen soru ise doğru perde ölçüsü nasıl alınır? Sorusu olacaktır. Perde yaptırdığınız mağaza eğer bir internet mağazası değil gerçek bir mağazaysa bu durumda perde ölçüsünü profesyonel ekipten yardım isteyerek ölçü alabilirsiniz.

Perde ölçüsü almak çok da zor olmadığı için siz de rahatlıkla ölçü alabilirsiniz. Başarılı bir perde ölçüsü almak için yapmanız gereken sadece biraz dikkat etmek olacaktır. Perdenin ölçüsünü düzgün almak perdenin şık ve net bir görüntüde olmasını sağlamak bakımından önemlidir. Perde ölçüsü alınırken göz önünde bulundurulması gereken bir başka konu da dikilecek olan perde modelidir. Düz model bir perde ile kruvaze modelde dikilecek bir perdenin ölçüsü elbette aynı olmayacaktır.

Özel Ölçü Tül Perde Avantajları

Tül perdelerinizi değiştirmeye karar verdiniz. Fakat piyasada bulunan hazır ölçü tül perdeler cam ölçülerinize kısa ya da dar geliyor. Bu durumda imdadınıza yetişecek olan çözüm yolu özel ölçü tül perde yaptırmak olacaktır. Hazır ölçü tül perdeler belli bir standart ölçüye göre hazırlanmaktadır. Bu nedenle her cama uygun olmayabilir. Çünkü perde yaptırılmak istenen camlar doğal olarak aynı ölçüde değildir.

Özel ölçü tül perdeler, çeşitli markalar tarafından tercihlere sunulmakta olan kaliteli malzemeler kullanılarak yapılmaktadır.

Özel ölçü tül perdelerin kullanıldığı yerler ise başta evin salonu olmak üzere yatak odası, oturma odası, çocuk odası ve mutfaklarda kullanılabilmektedir. Özel ölçü tül perdeler yaptırmak istediğiniz odaların karakterine uygun şekilde seçilen desenlerde ya da isteğe bağlı olarak desensiz düz yapılmaktadır. Özel ölçü tül perdeler düz ve çizgili tül perde ve desenli tül perde olarak tercih edilebilmektedir. Düz ve çizgili tül perdeler de genellikle şantuk tül perde kumaşı ya da krep tül perde kumaşı kullanılmaktadır. Simli çizgili tül perde ise beğenilerek kullanılan bir başka çeşittir.

 Özel Ölçü Tül Perde Nasıl Kullanılır?

Özel ölçü tül perdelerinizin uzun ömürlü olması için biraz dikkat ve özenli kullanım yeterli olacaktır. Düzenli aralarla yıkanan perdelerin ömrü sanıldığının aksine kısalmaz. Aksine çok fazla kirlenen perdeler yıkanırken daha çok yıpranır.

Özel ölçü tül perde yıkama kuralları perdelerini yenileyen kişilerin sıkça sordukları bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır. Önemle hatırlatmakta fayda gördüğümüz bir başka konu ise kesinlikle tül perdelerinizi yıkarken ağartıcı ve çamaşır suyu gibi kimyasal ürünler kullanmayın. Çamaşır suyu ile yıkadığınız özellikle beyaz tül perdeleriniz beyazlamaz aksine morarır. Kumaşının özelliğine uygun bir şekilde yıkadığınız tül perdeleriniz uzun süre ilk günkü kalitesini koruyacaktır. Bu ise maddi açıdan önemli bir katkı sağlamak anlamına gelir.

Özellikle tül perdeler düşük ısıda yıkanmalıdır. Çamaşır makinesinde 30 derecede yıkadığınız özel ölçü tül perdelerinizi makineden çıktığı anda bekletmeden yerine takmak ise perdelerinizin kırışmadan pırıl pırıl olmasını sağlar.

Özel Ölçü Tül Perde Nereden Alınır?

Eskiden beri piyasada yalnızca perde dikerek satışa sunan mağazaların varlığı herkes tarafından bilinmektedir. Teknolojik gelişmeler ve internet kullanımının artması ise mağazacılık anlayışını yeni bir boyuta taşımıştır. İnternet üzerinden perde satışı yapan kaliteli siteler sayesinde daha çok ürünü kıyaslayarak satın almak mümkün olmaktadır.

Ucuzperdedunyası.com sitesi de güvenli alışverişin adresi olarak kaliteli hizmet sunmaktadır. Birçok avantajlar sunmanın yanı sıra ödemede gösterdiği kolaylıklar, zengin ürün seçenekleri ve kaliteyi uygun fiyatlarla hizmetinize sunmaktadır. Ürünün kargo ve teslimat aşaması da ilgi çekmektedir.[/read]