Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Oldukça fazla tercih edilen zebra perde, kullanım alanı oldukça geniş bir perde türüdür. Hem gece hem de gündüz kullanımına uygundur. Dayanıklılığı yüksek ve kolay temizlenen zebra perde modelleri arasında en çok tercih edilen jakarlı zebra perde modelidir. Monte edilmesi çok kolay olan bu perdeleri, ekstra tüle gerek olmadan, tül yerine kullanmak mümkündür.[read more=”Read more” less=”Read less”]

Zebra perdeler saydam ve opak şeriflerden oluşan kumaşlardan üretilir. Üzerindeki şeritlerin zebrayı andırması sebebiyle bu ismi almıştır. Bu perdeler, hem tül hem de güneşlik görevi görebilmektedir. Bu nedenle kullanıldığı yerde ikinci bir perdeye gereksinim duyulmaz. Ancak sadece tül yerine kullanımı daha yaygındır. Işık geçirgenlik özelliğine sahiptir. Zebra perdeler ile ışığın girmesini tamamen engellemek mümkün olduğu gibi, içeri alınacak ışığın miktarı da ayarlanabilir.

Zebra Perde ile Stor Perde Arasındaki Fark

İki perde çeşidinin de mekanizması aynıdır. Zebra perde üretimi, tıpkı stor perdede olduğu gibi kumaşın boru üzerine yerleştirilmesi suretiyle üretilir. Aslında zebra perde bir stor perde çeşididir. Ancak ikisini ayıran bazı özellikler vardır. Bu özelliklerden biri de ışık geçirgenliğidir. Stor perdelerde kapanma durumunda hiçbir şekilde ışık geçmez. Ancak zebralarda bu durum ayarlanabilir. Stor perdelerin kumaşı polyesterden tercih edilirken, zebra perdelerde böyle bir kullanım söz konusudur değildir. Bu perdelerin üretimi sırasında tül kumaşı ve perde kumaşı birlikte kullanılır. Üretim aşamasındaki işlemler aynıdır. Ancak ışık geçirgenliği sebebiyle zebra perde kumaşı daha yumuşaktır.

Zebra Perde Kullanım Alanları

Zebralar, stor perdelerle aynı kullanım alanlarına sahiptir. Ancak ışık geçirgenliği özelliği, bu kullanım alanlarını biraz daha genişletir. Yatak odası, mutfak, salon, oturma odası gibi bölümler, zebra perde kullanım alanları arasındadır. İstenileni ölçüye göre üretilebilmesi, tercih sebebi olmasını sağlamaktadır.

Zebra Perde Nasıl Takılıp Çıkarılır?

Zebra perdeler, alüminyum boruya sarılı olarak üretilir. Yanında ışık geçirgenliği ayarlanmasını ve açılıp kapanmasını sağlayan bir zincir bulunur. Borunun üzerinde ise perdeyi takmaya yarayan aparatları vardır. Bu aparatlar kornişe sabitlenerek, tık sesi duyulduğunda zebra perde takma işlemi gerçekleşmiş olur. Perdeyi çıkarmak için ise, kornişe sabitlenen aparatlar sökülerek, yine aynı ses duyulduğunda zebra perde çıkarma işlemi tamamlanmıştır. Ancak takıp çıkarırken dikkatli olunmalı, mümkünse ikinci bir kişiden yardım alınmalıdır.

Jakarlı Zebra Perde

Bu perde çeşidinin en çok tercih edilen modeli jakarlı zebra perde olmaktadır. Bunun en büyük sebebi, parlak ve desenli kumaşıdır. Deseni sayesinde çok hoş bir görüntüye sahiptir. Bu nedenle başta salon ve yatak odaları olmakla birlikte; ev, iş yeri, ofis gibi alanlarda da oldukça fazla tercih edilmektedir.

Jakarlı Zebra Perde Nereden Alınır?

Perde denilince akla gelen ilk isim elbette Ucuz Perde Dünyası. Hem stor perde, hem de zebra perde almak için şüphesiz en doğru adres. Geniş ürün yelpazesi ve her bütçeye uygun seçenekleri ile; en gösterişli, en kullanışlı ve en kaliteli jakarlı zebra perde modelleri perdenin doğru adresi Ucuz Perde Dünyası portföyünde mevcuttur. Başta İzmir ve çevresi olmak üzere, tüm Türkiye’ye hizmet vermektedirler. İhtiyacınız olan her alan için, her ölçü ve birbirinden güzel modellerde perdelere sahip olmak için, firmanın internet sitesini ve mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Herkesin zevkine ve bütçesine uygun modeller bulunmaktadır. Modeli ve fiyatı ne olursa olsun, ürünlerinde kaliteden asla ödün vermemeleri, firmayı tercih sebebi yapmaktadır. Sizlerde evinizin herhangi bir köşesini güzelleştirmek istiyorsanız, Ucuz Perde Dünyası modellerini incelemeden kesinlikle karar vermeyin.[/read]