Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Karartma zebra perde, cam balkon ofislerde ve evlerde tercih edilen kullanıldığı alanlara modern bir görüntü sağlayan perde çeşididir. Desenli veya düz renkli bölümün arkasına siyah iplikle işlenmiş bir başka ara katman sayesinde güneş ışınlarının geçirgenliğini kapatarak güneşlik görevi görmektedir. Ucuz perde dünyası çatısı altında üretilen tüm perde yerli malı, birinci sınıf malzeme kullanılarak üretilmiş kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerdir.[read more=”Read more” less=”Read less”]

Karartma Zebra Perde Modelleri

Perde ve halı bir eve sıcaklık katarak yuvaya dönüştüren iki temel unsurdur. Perdenin ayrı bir önemi, kişisel alanın sınırlanması ve dışarı ile ilişkinin sınırının belirlenmesidir. İstenildiği zaman iç mekandan dışarının görülmesi ve dışarıdan bakıldığında iç mekanın görülmemesi aranan bir özelliktir. Karartma zebra stor üst kasası sağlam ve dayanıklı zincirli mekanizması sayesinde çok işlevli bir üründür.

Karartma zebra perde modellerinde düz renk, pastel, canlı renkler, desenli olmak üzere farklı seçenekler mevcuttur. Gri, gümüş, su yeşili, mavi, lacivert, ekru, beyaz, lila, yavruağzı, krem gibi pek çok renk seçeneği vardır. Bunun yanı sıra alt çıtası düz kesim veya kıvrımlı otantik kesim çeşitleri mevcuttur.

Işık Geçirmeyen Karartma Zebra Perdeler

Karartma zebra perde hangi renk seçerseniz seçin karartma (blackout) özelliği olan zebra perdelerde ikinci katmanın ardında siyah veya gri üçüncü bir katman bulunur. Bu sayede ışık geçirgenliği önlenmiş olur. Ön yüzey katmanında istenilen renk ve desenin oluşturduğu tasarımın arkasına sık dokuma ile siyah kumaş entegre edilerek ışığı hapsetmektedir. Bu şekilde güneş ışığına karşı koruyuculuk sağlanmaktadır.
Karartma zebra perde bol güneş ışığı alan mekanlarda tercih edilmektedir. Ofislerde, cam balkonlarda, salon ve yatak odası gibi alanlarda kullanılmaktadır. Karartma zebra aynı zamanda ışıklık, asansör boşluğu gibi alanların önündeki pencerelerde, dışarıdaki kötü görüntünün yarattığı olumsuzluğu kapatmak aynı zamanda aydınlık bir mekan elde etmek amacıyla da kullanılmaktadır.

Blackout Zebra Perde Özellikleri

Karartma perdeler düz zebra perde modellerine benzemektedir. Ancak düz perdeler ışığı tam olarak kesmez iken karartma perdeler ışığı tamamen kesmek üzerine tasarlanmıştır. Bu özelliği ile kapatıldığında tam bir güneşlik görevi görmektedir. Karartma zebra perde kullananlar yüzde yüz memnuniyetlerini dile getirmektedirler.

Karartma zebra perdeler düz storlara benzemektedir, tek farklı aradaki ekstra siyah katmandır. Bu siyah kısım güneş ışığının geçirgenliğini yüzde doksan dokuz kapatır. Perde komple kapatıldığında oda içinden bakıldığı zaman perdenin kenar kısımlarında çok ince çizgi halinde görülen hafif ışık dışında hiç ışık almamaktadır. Güneşlik görevi gören bu tip karartma zebra stor perde sipariş edilirken perdenin ölçüsü camın ölçüsünden en olarak ne kadar geniş tutulursa kenarlardan ışık sızıntısı o kadar engellenmiş olur.Blackout zebra stor perde fiyatları ebat, model ve üretim malzemesine göre değişmektedir.[/read]