Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Pliseli zebra perde modern evlerde, işyerlerinde ve ofislerde son yıllarda moda olan ve ortama şıklık katan bir perde çeşididir. Kış bahçelerinde cam balkonlarda ve şık alanlarda genellikle pliseli zebra perde tercih edilmektedir. Dekorasyonda ve farklı dekoratif mekan tasarımlarında kullanılan bu perde modellerine göre çeşitlilik göstermektedir.[read more=”Read more” less=”Read less”]

Pliseli Zebra Perde Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Pliseli zebra perde, makinede katlama tekniği ile oluşturulmuş, birbiri ardına dökülen iki farklı renk tonunun veya bir renkli bir saydam kumaşın arka arkaya gelerek zebra deseni oluşturulmuş perde modelidir. Pliseli stor zebra perde ile ortak özelliği kontrolü ip mekanizması sayesinde yukarı aşağı hatlarında ayarlanmaktadır. Stor perdeden farklı tek blok halinde değil, katlanarak üst üste dökülen parçalardan oluşmasıdır.

Alt ray sistemi sayesinde perdeyi istenilen açıklıkta tutmak mümkündür. İzmir’de üretilen ve tüm Türkiye’ye ürün ve hizmet sağlayan Ucuz Perde Dünyası bünyesindeki tüm pliseli zebra perdelerin üst kasa kısmı ve alt çıtaları dayanıklı ve sağlıklı malzemeden üretilmiş olup sağlam ve uzun ömürlüdür. Yan kapaklar ve ip mekanizmasında birinci sınıf malzeme kullanılmıştır. Kolayca silinebilen, leke tutmayan kumaştan üretilmiş olması kullanım rahatlığı sağlamaktadır.

Pliseli Zebra Perde Modelleri

Pileli zebra perde renkleri ve modelleri, düz, desenli, iki renk tonlu, tek renkli ve saydam, tek kumaşlı, çift kumaşlı, tül jaluzi olarak çeşitlilik gösterir. Pliseli zebra perde ekru, beyaz, krem, yavruağzı, turkuaz, yeşil ve gümüş tonları en çok tercih edilen renk tonlarıdır. Renk seçerken sessiz sakin alanlarda pastel tonlar, hareketli ve canlılık tercih edilen alanlarda ise sıcak renkler tercih edilmektedir.

Çift kat kumaştan üretilmiş modeller sıkça tercih edilmektedir. Çift katın avantajı istenildiğinde dışarıdan görünüm komple kesilebilmektedir. İster aydınlık, ister yarı aydınlık ister görüntünün kesildiği karartmalı şekilde perdeyi istenilen biçimde ayarlayabilirsiniz. Pliseli zebra perde renkleri kullanılacak alana ve işleve göre seçilmelidir. Mobilyaların tarzı ve duvar rengine uygun çok çeşitli modeller vardır. Pileli zebra perde beyaz ve krem tonları en çok tercih edilen ürünlerdir ve mekanı ferah, açık, aydınlık gösterir.

Pliseli Zebra Perde Kullanışlı Mı?

Pileli zebra perde leke tutmayan kumaştan üretildiği için oldukça kullanışlıdır. Aydınlatma veya karartma derecesi isteğe göre ayarlanmaktadır. Kullanımı basit ve pratiktir. Solmazlık, güneşe karşı dayanıklılık testlerinden geçirilmiştir. Pileli zebra perde modelleri düz duvar olmayan, kumaş perdenin kullanılamadığı mekanlarda, açılı alanlarda da ölçüler alınarak özel tasarım yapılmaya uygundur. Jaluziye benzer biçimde kullanım kolaylığı vardır.

Arzu edilirse çocuk kilidi bulunan ürünler tercih edilebilir. Bu aparat istenildiği takdirde tavan korniş montaj ekipmanı ile birlikte gönderilmektedir. Pileli zebra perde temizliği nemli yumuşak temiz bir bezle kolayca silinerek yapılmaktadır. Tavanda hiçbir delme kırma işlemi yapılmaz, camın üst bölümüne takılarak mekanı geniş gösterir. Cam balkonlarda veya geniş camların önünde estetik bir görüntü sağlar.
Ucuz Perde Dünyası ürünlerinin birinci sınıf malzeme kullanılarak kaliteli ürünlerin ucuz olmasının sebebi %100 yerli ve seri üretime dayalı olmasıdır.

Plise Perde Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Plise perde alırken ölçüleri cam ölçülerinden yirmi santim fazla seçilmelidir. Örneğin 130 santim pencere genişliği varsa 150×200 şeklinde perde seçmek idealdir. Düz olmayan, açılı, dairesel veya köşeli alanlarda dahi kullanmak mümkündür. Hem tül perde hem de güneşlik olarak kullanılması, tek perdede iki farklı kullanım şeklinin olması büyük bir avantaj ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Yüksek kalite plise perde kullanmanın en büyük avantajı penceredeki estetik görüntünün korunmasıdır. Güneş ışınların gelişine göre ve ışınların açısına göre perde istenilen şekilde ayarlamak mümkündür. Dayanıklı, uzun ömürlü, kolayca silinebilen, leke tutmayan, alev almaz yapısı ile hem pratik hem güvenlidir. Su tutmaz, silinip anında kurur. Perde çıkarıp yıkayıp asma zahmetinden kurtarır. Montajında hiç bir kırma veya delme işlemi yapılmadığından görüntü kirliliğine yol açmaz.

Plise zebra perde kullanımının ev hanımları tarafından belirtilen diğer önemli avantajı ise güneş açısına göre ayarlanarak enerji tasarrufu sağlamasıdır.[/read]