Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Salon halı dekoratif seçenekleri ev sahipleri için çok mühimdir. Evlerimizin en önemli faktörleri olan oturma odaları bizler için önemli olduğu gibi gelen misafirlerin de dikkatini çeken kısımdır.

[read more=”Read more” less=”Read less”]

Salon Halı Dekoratif Modelleri

Salonunuzu dekore etmeye hazırlanıyorsanız, en çok düşündüren kısımlardan birinde yardıma ihtiyacınız olabilir. Uygulamak istediğiniz dekorasyon stillerini, renk kombinasyonlarını ve mobilyaları seçtikten sonra halı, kilim gibi yer aksesuarlarını düşünmeye başlayabilirsiniz.

Oturma odanızın zemini için doğru ürünü seçerken, halı gibi ince etnik desenlerden kilim gibi cesur desenlere kadar çeşitli seçeneklere sahipsiniz. Kilim, iplik ve yün cinsine, modeline ve desenine göre sınıflandırma işlemi yapılabilmektedir. İstisnalar dışında, ağır klasik desenli halılar genellikle oturma odaları, modern oturma odaları, genç odaları, mutfaklar ve banyolar için tüylü ve konforlu halılar için uygundur. Elbette bu seçimleri yaparken kullandığınız dekoratif stil, mimari özellikler, yalıtım ve renk dengesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Halılar eskiden yalıtım olarak kullanılıyordu ama artık en değerli dekoratif aksesuarlardan biridir. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak, dikkate değer modeller seçilmiştir.

Ortada Kullanılan Küçük Kilimler

Kilim, halıya göre daha ince bir kumaştır ve ahşap parke zeminler gibi yalıtımlı zeminlerde yaygın olarak tercih edilmektedir. Etnik desenler tropikal, rustik, kırsal, Akdeniz, eklektik ve bazen İskandinav tarzlarında kullanılmaktadır. Tarzınıza ve zemin halısının özelliklerine göre rengarenk ve desenli kilimlerle tarzınızı zenginleştirebilirsiniz.

Koltuk Takımının Altında Kullanılan Klasik Halılar

Modası geçmeyen klasik desenli halı denilince akla gelen ilk modellerden biridir. Klasik dekorun gözdesi olan desenli yün halılar, oryantal desenler ve bazen uyumlu renk kontrastlarıyla oturma odanıza şıklık katabilir.

Minimal çizgi dekorasyonu olan geniş ve dokulu halıllar: Minimal çizgi dekorasyonu, sık kullanılan mobilyaları azaltır ve oda alanını artırır. İdeal olarak, bu alanları doldurmak için daha büyük bir doku gecikmesi kullanmalısınız. Bu modeller kalın bir doku ile sıcak bir görünüm yaratır ancak odanın tarzından farklı olarak genellikle tek renk desenlenmezler.

Sade Modelli Modern Halılar

Basit desenlerin, küçük renklerin ve parlak dokuların hemen hemen tüm stillerinde kullanılan bu halı desenleri en çok satanlardır. Çağdaş bir görünüme sahip oldukları için birçok dekorasyona adapte edilebilirler. Risksiz dekorasyonlar oluşturmak istiyorsanız bu tip modelleri tercih edebilirsiniz. Mobilya ve aksesuar uzmanlarının tavsiyeleri ile oturma odanız için mükemmel çözümü bulabilirsiniz.

Parlak renkli hatları ve halıyı anımsatan düz yapısı ile modern tasarımlar da dahil olmak üzere çeşitli stil ve modelleri barındırabilmektedir. Ortamın ferah atmosferine sıcaklık getirebilmektedir.

Postlar ve Şık Modelli Halı Desenleri

Halı ve kilimlerin aksine, sıcak ve zarif bir görünüme sahip derinin, bu tür rustik unsurlarla süslemek için kullanımı özellikle kolaydır. Tabii ki yapay bir tane seçmeniz tavsiye edilmektedir ama hakiki deri tercih etmek müşteriye kalmıştır.

Oryantal desen en fazla iki veya üç renktedir, bu da onu herhangi bir iplik için pürüzsüz, yumuşak ve yüksek kaliteli bir halı yapmaktadır. Salon dekorasyonunda yaygın olarak kullanılan bu modellerin renkleri çoğunlukla mono kromdur rengidir. Bu modellerin fiyatları farklı stillere uyarlanabilir, bakımı zor değildir ve kullanılan iplik ve örgü yöntemine göre değişiklik gösterebilmektedir. Tabii ipek olanlar oldukça pahalıdır ama benzer yünler de vardır.

İskandinav Stiline Sahip Uzun Tüylü ve Geometrik Şekiller Sahip Halılar

Tüylü kilim veya sakallı kilimi olarak da bilinen bu modeller, uzun tüylü ve genellikle monokrom çeşitlerin modern dekorasyonu için idealdir. İskandinav ve kır tarzının entegre bir kombinasyonu olan tüylü kilimler, döşeme için mükemmeldir ve kalın bir doku ile sıcak bir atmosfer yaratmaktadır.

Bu desen, bir halı gibi ince dokunmuştur ancak hemen hemen her tarzda kullanılabilecek mobilya takımlarına da uygun daha modern bir desen içermektedir. Tek renkler ve geometrik desenler modern dekorasyonlarla uyumludur.

Kadife, Arapça’da hav anlamına geldiğinden ötürü ağır desenli halılar uzun havlı kumaş anlamına gelmektedir. Karakteristik olarak kadife kumaş parlak ve pürüzsüz bir görünüme sahiptir. Kadife iplikle dokunan halılar, dokuları ve mükemmel yapıları ile muhteşemdir. Oldukça uygun fiyatlarla satılan bu halılar vintage bir mekan haline gelebilmektedir. Kanepe ve sandalyeler için popüler bir tekstil olan kadife, aynı zamanda oldukça şık ve çekici bir halı stili olmuştur.[/read]