362 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Gündelik hayatta evlerimizde, ofislerimizde ve daha birçok yerde perde kullanırız. Son zamanların popüler perde türlerinden birisi ise zebra perdelerdir. Eski perdelere göre artık daha ön planda gördüğümüz zebra perdeler içerisinde pek çok türe ayrılır. Bu türlerden birisi de baskılı zebra perde olmaktadır. Üzerinde sınırsız basıklar, desenler, resimler bulunduran bu perde türünün bir diğer adı da baskılı stor perdedir. Stor perdelere zebra perde denmesinin sebebi şeklinin zebra desenlerine benzemesidir. Peki baskılı zebra perde hangi deterjan ile temizlenir?[read more=”Read more” less=”Read less”]

Baskılı Zebra Perde Hangi Deterjan ile Temizlenir?

Baskılı zebra perdenin hangi deterjan ile temizleneceği de merak konusudur. Baskılı zebra perdeler sabun ile temizlenir. Sabun ile temizlenmesinin sebebi ise tozları daha kolay bir şekilde alması, kirleri daha kaliteli bir şekilde temizlemesidir. Baskılı zebra perdelerin temizlenmesi gereken en etkili sabun ise beyaz sabundur. Ancak baskılı olduğu için dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

Baskılı Zebra Perde Nasıl Takılır?

Baskılı zebra perdeler her zebra perde gibi aynı şekilde takılır. Takılışı için yapılması gereken işlemler ise bir hayli kolaydır. Öncelikle baskılı zebra perde dengeli ve düz bir şekilde alınmalıdır. Daha sonra ise perdenin takılacağı yer korniş üzerinde işaretlenmelidir. Sonraki işlem ise pencerenin sağında ve solunda eşit boşluklar kalacak şekilde işaretlemektir. Bu noktalara işe kornişler takılmalıdır. Perde ile birlikte gelen portray aparatına vidalar takılıp belirlenen noktalara korniş aparatı tornavida matkap ile takılmalıdır. Sonrasında ise perde mekanizması iyice oturtulmalıdır: Bu işlemden sonra da sıkıca bastırılıp mekanizma portray üzerine yerleştirilmelidir. Daha sonra perde dengelenip açılabilir. Böylece baskılı zebra perde nasıl takılır sorusu da yanıtlanmış olur.

Baskılı Zebra Perde Nasıl Yıkanır?

Baskılı zebra perdenin yıkanması da bir hayli kolaydır. Baskılı zebra perde nasıl yıkanır sorusunun cevabı genel olarak ılık su, fırça ve sabundur. Bu malzemelerle yapılacak ilk işlem öncelikle perdeyi çıkarmaktır. Perde çıktıktan sonra geniş bir alana serilmelidir. Daha sonra ise bir kovanın içine konan ılık su sabun ile köpürtülerek perdeye dökülmelidir. Bundan sonra ise fırça ile perde iyice köpürtülmeli ve yıkanmalıdır. Fırça ile köpürtülürken bir yandan su dökülmelidir.

Baskılı Zebra Perde Nasıl Çıkarılır?

Baskılı zebra perdelerinin çıkarılması da gayet kolaydır. Perdenin çıkarılması için yapılması gereken ilk işlem klemenslerin çıkarılmasıdır. Klemensler şiddet git gide arttırılarak çıkarılır. Genelde pratik bir aparat ile bu klemensler çıkarılsa da aparata sahip olmayanlar için çıkarılma aşaması da merak konusudur. İlk klemens ise tık sesi gelinceye kadar çıkarılma işlemine maruz kalır. Tık sesi geldikten sonra diğer tarafın klemensini çıkarmak daha kolay olacaktır. Bundan sonraki işlem ise stor perdeyi katlamaktır. Zebra perde katlandıktan sonra klemenslerin olduğu yerden baskı uygulanarak perde çıkarılır. Böylece baskılı zebra perde nasıl çıkarılır sorusu yanıt bulmuş olur.

Baskılı Zebra Perde Nasıl Silinir?

Baskılı zebra perdenin silme aşaması da yine sabun ve su ile yapılır. Sabunlu su iyice köpürtülür. Daha sonra ise herhangi bir bez yardımı ile zebra perde silinebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus olacaktır. Zebra perde baskılı olacağından baskılı kısımlarına çok fazla güç uygulanmamalıdır. Aksi takdirde baskılar zarar görebilir. Baskılı zebra perde herhangi bir bez bulunmazsa doğrudan su ve sabun ile de silinebilir.

Baskılı Zebra Perde Nereden Alınır?

Baskılı zebra perde nasıl silinir sorusunun yanıtını aldıysanız bu tür perdeyi nereden alacağınızı merak etmiş olabilirsiniz. Zebra perdeler gayet şık bir tasarıma sahiptir. Ancak orijinal ve kaliteli değil ise şık tasarım yanında sönük kalır. Hem şık hem orijinal hem kaliteli baskılı zebra perdeler nereden alınır sorusunun cevabı ise Ucuz Perde Dünyası’dır. Yıllar boyu İzmir’de hizmet verip Türkiye’nin her yerine son kalitede perdeleri gönderen Ucuz Perde Dünyası’ndan baskılı zebra perdeler alınabilir. Özellikle covid-19 döneminde tamamen hijyenik teslimle yapan Ucuz Perde Dünyası baskılı zebra perde ürünlerinde de bir numaradır.[/read]