Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Son dönemlerde şık ofislerde veya modern evlerin salon ve yatak odalarında sıkça tercih edilen düz zebra perde camları görünür kılarak estetik bir görüntü sunmaktadır. Düz zebra stor perde modelleri ve kullanım alanları çeşitlilik göstermektedir.[read more=”Read more” less=”Read less”]

Düz Zebra Perde Modelleri

Düz zebra perdeler bir miktar güneş ışığını içeri yansıtmaktadır. Akşamları ise renkli şeritler üst üste binecek şekilde ayarlanırsa dışarıdan içerisi gözükmemektedir. Düz renk zebra perde sade ve şıklığı tercih edenler için uygundur.

Düz beyaz zebra perde ışığı yansıtması amacıyla çok tercih edilen modellerden biridir. Karartma zebra perdede olduğu gibi güneş ışığını tam keserek karanlık olmasını sağlamaz. Kişileri rahatsız etmeyecek şekilde güneş ışığını azaltmakta ve loş bir ortam sağlamaktadır. Tül kısımlar açılırsa yarı aydınlık olur. Zebra stor perde desenli modeller, porte, doğa resimleri, kent resimleri, çiçekli desenler ve geometrik olmak üzere çok çeşitli desenler bulunmaktadır.

Düz zebra perdeler önde ve arkada belli santim aralıklarla enine çizgilere sahip zincirli mekanizma ile ayarlanabilen perdelerdir. İsmini aralıklarla oluşturulmuş bir renk ve bir tül olacak şekilde birbirini tekrar etmesiyle oluşan görüntüden almıştır. En çok beş santim aralıklı modeller tercih edilmektedir ve oldukça şık durmaktadır. Tül kumaşlı kısımlar üst üste gelirse güneş ışınlarını geçirir, eğer çizgiler üst üste gelirse güneşlik görevini görmektedir. Düz ekru zebra perde rahatça silinerek basitçe temizlendiği için çok kullanışlı bir modeldir.

Düz Zebra Perde Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Düz zebra perdeler genellikle güneş alan odalarda tercih edilmektedir. Ofis, mutfak, yatak odası gibi alanlarda kullanılan bu perde doğrudan güneş alan mekanlarda kullanılmaktadır. Stor perde gibi yekpare blok halinde inerek güneşi tamamen kesmez. İç mekanı aydınlatacak kadar aynı zamanda güneşten rahatsız etmeyecek kadar içeri ışık girmesini sağlar. Düz zebra perde modelleri yazın ve bol güneşli sıcak bölgelerde çok kullanışlıdır.

Çocuk odası için genelde canlı renklerde düz zebra perde tercih edilmektedir. Çizgi filmlerinin sevimli karakterlerini içeren modeller vardır. Yatak odası için düz zebra stor perde sıklıkla tercih edilmektedir. Mutfaklar için çiçek veya meyve desenli zebra perdeler mevcuttur.
İçeriden Dışarısı Görünür, Dışarıdan İçerisi Görünmez
Düz zebra perde kullanmanın bir avantajı da, gündüz güneşli bir günde zebra perdenin tül kısımları üst üste binecek şekilde mekanizmayı ayarlarsanız, içeriden dışarısı çok net biçimde gözükür, fakat dışarıdan içerinin gözükmesi yüzde doksanın üzerinde engellenir. Eğer dışarıyı görmek istemiyorsanız, düz renkli parçaların önden ve arkadan birbirinin üzerine binecek şekilde ayarlarsanız içeriden de dışarıdan da görüntüyü kesmiş olursunuz.

Düz zebra perde fiyatları metrekaresi ve modeline, malzemesine göre çeşitlilik göstermektedir. Yıllardır Türkiye’nin her bölgesine dağıtım yapan Ucuz Perde Dünyası bünyesinde yüzlerce perde modelini yüksek kaliteyle uygun fiyata temin edebilirsiniz.[/read]