104 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Mutfaklar için Stor Zebra Perde Uygulamaları

İster küçük bir stüdyo daire olsun, ister 8 odalı bir villa ya da ortalama bir apartman dairesi. Mutfak koşulsuz şartsız her evin kalbidir. İçinde yanan ateşten midir bilinmez ama evi yuva yapan sıcaklık mutfaktan yayılır.
Mutfağın temiz olması için ekstra çaba sarf edilir. Çünkü en çok kirlenen alanlardan biridir. Özellikle de mutfak storları yemek buharlarının içine sinmesi ile kısa sürede fazlaca kirlenir. Bu sebeple herkesin hayali kir tutmayan, tutsa da kolay temizlenen bir mutfak perdesidir. Neyse ki günümüz teknolojisi ile bu o kadar da ütopik bir hayal değildir.

[read more=”Read more” less=”Read less”]

Mutfak Stor Zebra Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Her şeyi satın almanın birtakım incelikleri olduğu gibi stor perde alırken de bazı adımları dikkatlice takip etmelisiniz. Yazının devamında 3 adımda kolayca stor perde seçmenin inceliklerinden bahsedilmiştir.

1. Doğru ölçü almak: İşin ilk adımı pencerenize uygun ölçüyü çıkarmaktır. Bunun için pencerenin en ve boyunu bir metre yardımıyla ölçmelisiniz. Perdenin ölçüsü pencerenin ölçtüğünüz en ölçüsünden en az 20 cm daha geniş olmalıdır. İdeali ise 40 cm’dir. Boyunu ise storun bitmesini istediğiniz noktaya kadar ölçün ve üzerine 10 cm daha ekleyin.

2. Ölçüleri çıkardıktan sonra artık storun kalitesine odaklanmalısınız. Buna karar verirken perdeyi kullanacağınız alana göre hareket etmelisiniz. Örneğin mutfağa zebra perde seçiyorsanız, kolay silinebilir kumaşlar tercih etmeniz akıllıca olacaktır. Çünkü mutfakta yemek sıçraması gibi durumlarda anında silerek lekeden kurtulmanız mümkün olacaktır. Ayrıca ısı ve ateşin yoğun olarak kullanıldığı bir alan olduğundan tutuşmaz veya geç tutuşur nitelikte kumaşları tercih etmeniz gerekmektedir. Böylece herhangi bir yangın riskine karşı önleminizi almış olursunuz.

3. Eğer çıkardığınız ölçülere uygun hazır stor perde bulabiliyorsanız zevkinize uygun olan bir model seçerek sipariş verebilirsiniz. Ancak ölçüleriniz standart ölçülerin dışında ise zebra perde m2 fiyatı araştırması yapmanızı öneririz. Böylece en uygun fiyatı bularak istediğiniz ölçülerde perdenizi sipariş edebilirsiniz.

Mutfakta Stor Zebra Perde Kullanışlı Mı?

Zebra perdenin uygulanabilir olmadığı herhangi bir alan yoktur. Evin her odasında kullanılmasının yanı sıra cam balkon gibi geniş ve direkt güneş alan bölgelerde de gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir.

Mutfak için düşünüldüğünde en pratik uygulama alanı olduğunu söylemek mümkündür. Mutfakta zebra perde kullananlar iyi bilirler ki hem uçuş uçuş olmaması sebebi ile güvenlik problemi yaratmazlar, hem de kolay temizlenebilir olması ile stor perdeler mutfaklar için tam bir nimettir.

Sıcak yemek buharları, kızartma kokuları perdelere siner. Mutfaktaki perdeleri, oturma alanlarındaki perdelerden daha kısa sürelerde yıkama ihtiyacı duyarsınız. Pratik şekilde sökülüp takılan stor perdeler bu süreci daha katlanılabilir hale getirir.

Çoğu zaman perde yıkama etkinliği evin uzun boylu bireylerinin katılımını gerektirirken stor perdelerde buna ihtiyaç duymazsınız. Bu bile mutfak için zebra perde kullanımının yaygınlaşmasının başlıca sebebi olabilir.

Mutfak Stor Zebra Perde Nerden Alınır?

Mutfağınızda neşeli, sıcak bir hava yaratmak çiçekli mutfak stor perde ile mümkün. Ya da klasik ve sade olan tarafta kalmak isterseniz bej bir zebra perde tam size göre.

Peki bu perdeleri nerden bulabiliriz? Eğer mutfağınız için hoş bir enerji yaratmak niyetindeyseniz ve nerden başlamanız gerektiğine bir türlü karar veremiyorsanız Ucuz Perde Dünyası modellerine göz atmanızı öneririz. Asimetrik renkli desenler ile mutfağınızda modern bir hava yakalayabilirsiniz.

Ucuza kaliteli perde satın almanın da adresidir aynı zamanda. Genellikle hazır storlarda, perdelerin üst kasa kısımları ve alt çıtaları plastikten üretilir. Ancak Ucuza Perde Dünyasında tüm bu kısımlar alüminyum malzemeden yapılarak ömrü uzatılmış ve daha kaliteli hale getirilmiştir.
Ayrıca ürünleriyle birlikte zebra perde asma aparatı da gönderilir. Hem duvar hem de kornişe bağlayabileceğiniz aparatların tamamı paket içerisinde mevcuttur. Böylece zebra perdenizi pratik bir şekilde aparatları kullanarak asabilirsiniz.

50 cm’ den 280 cm’ e kadar geniş ölçü aralığı ile en ve boy ebatlarını seçebilirsiniz. Leke tutmaz, %100 güneşi kesen kaliteli kumaşları ve çift katlı stor teknolojisiyle Ucuz Perde Dünyası perde modelleri kullanıcılardan tam not almıştır. Kapıda ödeme veya peşin fiyatına taksit seçeneklerini kullanarak web sitelerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.[/read]