Makinede Perde Nasıl Yıkanır? Püf Noktalarıyla

Makinede perde yıkarken, perdemi nasıl yıkamalıyım sorusu aklınıza geliyorsa tam adresindesiniz. Makinede Perde Nasıl Yıkanır? detaylı anlatımla aradığınız soruya cevap bulabilirsiniz.

Evlerimizin değişmez aksesuarları perdelerinizin yıllarca sorunsuz bir biçimde kullanılabilmeniz elbette perdelerinizin kullanım talimatlarına uyup uymadığınızla yakından alakalı. Sigara dumanı kir ve tozla zamanla canlılığını kaybeden perdelerinizin daha uzun ömürlü olması tabi ki bu kullanma talimatındaki kurallara uyup uymadığınızla yakından ilintili. Perde takıldığı andan itibaren kullanımına ve temizliğine dair tüm detaylar özenle sizin için anlatılan bu kurallar perdelerinizin uzun ömürlü olması için hayati önem taşımaktadır.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

Hiç şüphe yok ki perdelerinizi kullanırken uymanız gereken tavsiyelere uymanız halinde ürün çok uzun ömürlü olabilecektir. Bu da hem ekonominize hem de evdeki eşya uyumunuza katkı sağlayacaktır.

Perdelerinizi Nasıl Yıkamalısınız?

Perdelerimi nasıl hangi programda ve kaç derecede yıkamalıyım gibi sorular sıklıkla sorulan soruların başında gelmektedir.

Evvela perdelerinizi yıkarken en fazla 30 derecelik bir sıcaklıkta yıkamanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.

Yüksek derecede yıkadığınız takdirde perdelerinizin kumaşı zarar görecektir ve ömrü kısalacaktır. Ayrıca yıkama programının kısa olması unutmayın ki perdenizin ömrünü uzatır.

Düşük derecede yıkanan perde modelleri daha canlı ve uzun ömürlü olabilecektir.

Doğal olmayan temizlik ürünleri de perdelerinizin dokusuna zarar verebilmektedir.

Perdeleri çamaşır makinesinde yıkayacağınız zaman öncelikle kumaş türünü göz ardı etmemelisiniz.

Pamuklu hassas kumaşlar yüksek derecede yıkandığı takdirde çekme yapıp bozulabilir. Öncelikle kumaş türüne göre yapılacak işlem belirlendikten sonra şu aşamalar takip edilmelidir

-Öncelikle ilk iş perdeler yerinden çıkarılır.

-Çamaşır makinenizin hassas yıkama programını belirleyin.

-Deterjanı ekleyerek makinanızı çalıştırın yumuşatıcı da ekleyebilirsiniz.

-Perdenin yıkama işi bittikten sonra kırışıklık olmaması için yerine asılarak kuruması sağlanır. Böylece hem perdenin kırışması engellenir hem de ütü yaparken daha kolay ütü yapılabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir