Tül Perde Yıkamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Kadınlar için perdeler çok önemli ve özel bir yere sahiptir. Mobilyaları ile uyumlu renklerde ve uyumlu modellerde yaptırdıkları perdelerinin temizliği ise onlar için önemli olan başka bir konudur. Pırıl pırıl mis gibi kokan tül perdeleri adeta kadınların gurur kaynağıdır. Kadınlar arasında merak edilen bir konu tül perde yıkamanın püf noktaları nelerdir? Olmaktadır.

Tül Perde Ne Sıklıkta Yıkanmalıdır?

Tül Perde Ne Sıklıkta Yıkanmalıdır?

Tül perde ne sıklıkla yıkanmalıdır? Sorusuna net ve tek bir cevap vermek doğru olmayacaktır. Ev ve işyerlerinde kullanılan tül perdelerin yıkama sıklığı kullanıldığı yere göre değişiklik gösterebilir. Yatak odasında kullandığınız tül perde ile mutfakta kullandığınız tül perdeyi aynı sıklıkta yıkamak çok da mantıklı olmaz. Bu nedenle perdeler yıkamaya ihtiyaç hissettiğiniz anda yıkanmalıdır.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

Yeri gelmişken önemli hatırlatmak istediğimiz bir konu ise perde yıkama sıklığının çok uzun tutulmaması gerektiğidir. Bunun nedeni ise perdelerin yıkama süresi uzadıkça temizlemek için daha fazla uğraşılacağı için yıpranma payı daha da artacaktır. Bu da tül perdelerinizin ömrünü kısaltacaktır.

Tül Perde Yıkarken Kullanılması Gereken Ürünler Nelerdir?

Tül Perde Yıkarken Kullanılması Gereken Ürünler Nelerdir?

Kadınlar genellikle tül perdelerin temizliği konusunda çok hassastır. Bu nedenle perde temizliğinde kullanacakları malzemeler ve temizlik ürünleri onlar için oldukça ciddi bir konudur. Bu noktada akıllara gelen ise tül perde yıkarken kullanılması gereken ürünler nelerdir? Sorusu olmaktadır. Her kadının mutlaka perdelerini daha güzel temizlemek için kendince icat ettiği yöntemler vardır. Her ne kadar günümüzde bu yöntemlere ihtiyaç kalmamış olsa bile, tül perdelerin temizliği ve parlaklığını aşırı önem gösteren hanımların akşamdan sabunlu suda bekletme yöntemini kullandıkları bilinmektedir.

Oysa günümüzde birçok markaya ait pek çok çeşit tül perde ve perde yıkamak için özel üretilen deterjan ve beyazlatıcılar bulunmaktadır. Siz de tül perdelerinizi yıkarken kullanmak üzere perdelerinizin Tül cinsine uygun bir deterjan tercih edip onunla yıkayabilirsiniz. Bu sayede perdelerinizde parlak ve temizlik elde edebilirsiniz.

Çamaşır Makinesinde Tül Perde Yıkama Püf Noktaları?

Çamaşır Makinesinde Tül Perde Yıkama Püf Noktaları?

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde çamaşır makineleri de birçok özelliklerle donatılmıştır. Son sistem çamaşır makineye sahip insanlar için tül perde yıkamak hiç sorun olmaz. Çünkü makinelerin özellikleri arasında perde yıkama programları vardır. Bu sayede yapılacak tek şey perdenizi makineye yerleştirmek ve perde yıkama programın tuşlamaktır.

Çamaşır makinelerinde tül ve perde yıkama ayarının olmadığı durumda tül perdeler hangi programda yıkanır? Konusu sorulmaktadır. Makinenizde özel bir perde yıkama programının olmadığı durumda seçeceğiniz program nasıl olmalıdır?

Tül perdelerinizi hassas programda ve 30 derecede yıkamalısınız. Sıkma devrini ise düşük olacak şekilde ayarlamalısınız. Başka bir önemli ayrıntı ise perdeler yıkandığında makinede bekletmeden asmalısınız. Bu sayede tül perdelerinizin kırışmasını önlemiş olacaksınız. Perdelerinizin ağırlığı ile kırışmadan yerinde kuruması ise kolalanmış gibi olmalarını sağlayacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir