Hangi Perde Ütü İstemez

Evlerin, işyerlerinin vazgeçilmez parçaları olan perdelerin bazılarının ütülenmesi gerekir. Ancak bazı perdeler yıkandıktan sonra ütülenmesi gerekmez. Hangi perde ütü istemez inceleyelim.

Stor perde modelleri ütü istemez

Stor Perde Modelleri Ütü İstemez

Evlerde veya işyerlerinde kullanılan stor perdeler oldukça popülerdir. Düzgün bir şekilde yıkandığında veya silindiğinde stor perde ütü istemez. Bu perdenin uzun yıllar boyunca yıkanmadan ve ütülenmeden kullanılabilir. Nemli bir bez ile temizlenebilir.

Jaluzi Perde modelleri Ütü Gerektirmez

Jaluzi Perde Modelleri Ütü Gerektirmez

Jaluzi perde de ütü gerektirmeyen perdeler arasındadır. Metal alüminyum perdeler ütü gerektirmez. Bunlar lavaboda veya banyoda musluğun altında kolayca yıkanabilen perde çeşitleridir. Ya da nemli bir bez yardımı ile temizliği yapılabilir. Ofis ve işyerlerinde tercih edilen bu perdeler temizlik kolaylığı ve ütü gerektirmediği için oldukça fazla tercih edilmektedir.

Tül Perde Modelleri Ütü İstemez

Evlerin vazgeçilmez perdeleri arasında yer alan tül perdeler evlere şıklık katar. Ayni zamanda gündüzleri dışarıdan evin için görünmemesini sağlar. Bayanların özellikle perde seçerken dikkat ettiği hususlardan biri de kolay temizlenebilir olması ve ütü gerektirmeme konusudur. Burada önemli olan tül perdenin türüdür. Bazı tül perde modelleri ütü gerektirmez. Bunlar arasında örme tül, dantel tül, krinkıl tül perde modelleri sayılabilir.

Keten tül, yıkanması ve ütülenmesi oldukça zor perde modelleri arasındadır. Ancak günümüzde farklı teknikler ile ütü gerektirmeyen keten tül perdeler tasarlanmaktadır.

Ütü gerektirmeyen tül perde modelleri arasında şu perde modellerini sıralayabiliriz;

  • Fransız dantel örme desenli tül
  • File tül
  • Çiçek Desenli Fransız danteli örme tül
  • Şal ve sarmaşık desenli Fransız danteli örme desenli tül
  • Spor desenli Fransız danteli örme tül

Bu tül perdeler ütü istemez. Bu yüzden bayanların perde seçimi yaparken göz önünde bulundurduğu tercihler arasındadır.

Dikey Perde Modelleri Ütü İstemez

Dikey Perde Modelleri Ütü İstemez

Dikey perde modelleri de ütü gerektirmeyen perdeler arasında sayılmaktadır. Bu perdeler kolay temizlenebildiği için özellikle ofis ve işyerlerinde tercih edilirler.  Silinebilir özelliğe sahip olduğundan dolayı yıkanması gerekmez. Bu yüzden ütü gereksinimi de yoktur.

Bu perde modelleri ütü gerektirmeyen perdeler arasında sayılabilir. Bu yüzden kadınlar perde seçimi yaparken bunlara dikkat ederler. Perde sadece eve verdiği havalı bir görüntü sebebiyle değil, aynı zamanda kullanım kolaylığı ve temizliği açısından da önemlidir.

Perde seçerken modelin önemli olduğu kadar perdenin tasarlandığı kumaş da önemlidir. Çünkü görüntü ve kullanış açısından, aynı zamanda ışık geçirgenliği açısından perde kumaşı önem arz etmektedir. Kadınlar evlerinde güzel görünümün yani sıra uzun süre dayanıklı ve temizliği kolay olan perdeleri tercih ederler.  Uzun kullanışlı ve kırışmayan bir perde modeli tercih eden bayanlar, organik kumaşlardan tasarlanan, kolay kolay renk atmayan perde kumaşlarını tercih etmeleri gerekir.

Bu sayede aldıkları perdeleri uzun süre kullanma şansına sahiptirler. Üstelik ütüleme zorluğu yaşamazlar. Günümüzde kullanılan çoğu perde modeli silinebilir özelliği ile uzun yıllar kullanılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir