Çiftli Stor Perde Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Tül ve stor perdenin mekanizmalar sayesinde hareket ettirilen perde modellidir. “Çiftli stor perde alırken dikkat etmeniz gerekenler” adlı makalemizi okuduktan sonra sorunsuz şekilde kullanacaksınız.

Son yılların en çok tercih edilen tasarımlarından biri hiç şüphesiz stor perdelerdir. Stor perdeler, gerek modern ve şık görünümleriyle gerek ise kullanım rahatlığıyla ön plana çıkar.

Eski perdelerin yerini stor perdelerin aldığı günümüzde, artık herkes evlerinde tercihini bu perdelerden yana kullanıyor. Kullanımıyla birlikte temizlik açısından da çok tercih ediliyor.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

Stor perdeler, yıllar geçtikçe kendini de yenilemeye devam ediyor. Zebra perdelerden sonra, şimdi de çift mekanizmalı stor perdeler çıktı. Birbirinden farklı tarzda ve desende üretilen bu perdeler, bir tane stor ve bir tane perdeden oluşmaktadır.

Kumaşları çift katlı olduğundan, hem tül hem perde olarak görev yaparlar. Işık geçirgenliği gerektiği kadar olan bu perdeler, ev ve işyerleri için çok uygundur.

Polyester materyale sahip olduğu için leke tutmayan yapıda ve dayanıklı olduğundan uzun yıllar kullanılabilir.

 

Peki Çift Mekanizmalı Stor Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Peki Çift Mekanizmalı Stor Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Peki Çift Mekanizmalı Stor Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çift mekanizmalı stor perdeler ikiye bölünmüş bir görünüme sahiptir. Bu nedenle bu perdelerde ölçü önemli bir yer teşkil eder. İdeal bir görüntü olması için doğru ölçü alınması gerekir.

Buna ek olarak montaj yeri de önem taşır. Montaj kısmında bir korniş bulunmaktaysa, kornişe takılacak aparatın yeri iyi belirlenmelidir.

Eğer eviniz çok geniş yapıda camlara sahipse, iki parçalı stor perdeler önerilir. Küçük camlara iki parçalı modeller yaptırmak isterseniz, storlar arasında boşluk kalma ihtimalini unutmayın.  Çünkü bu boşluklar 3 cm’lik alanları oluşturur.

Perdelerin açılıp kapanması için gerekli olan plastik zincirlerde pek bilinmese de renk seçenekleri mevcuttur. Odanıza ya da tüllerinize göre, siyah, gri, krem, kahverengi ve beyaz renkleri seçebilirsiniz. Özellikle iş yerleri için en çok seçilen metal olanlardır.

Perdeleri yatak odası için alacaksanız, çift katlı özel stor perdelerden seçebilirsiniz. Böylece ışık geçirgenliği daha az olacak, geceleri şehrin ışığından, gündüz uyumak isterseniz de güneş ışığından korunmuş olacaksınız.

Eğer eviniz kirada ise, taşınma durumu yaşayabileceğinizden, pratik montaj ve demontaj özelliği olan mekanizmalı türleri seçmeniz yerinde olacaktır.

Stor perdenizi iş yeriniz için seçiyorsanız, kumaş olanlardan ziyade PVC materyalinden de seçebilirsiniz. Bu tarz perdeler, ışığı daha kolay yönlendirmenizi sağlayacaktır.

Çift mekanizmalı stor perdelerin hemen her tarza uygun modeli de mevcuttur. Çiçekli, baskılı, düz, geometrik şekillerde olan vb. olduğu gibi birçok farklı renk seçeneğine de sahiptir.

Eğer oturma odanızda kullanmak isterseniz, çiçekli desenler daha çok tercih edilmektedir. Geometrik şekle sahip olanlar, odanıza daha modern bir görünüm verecektir. Çocuk odalarında ya da mutfaklarda ise baskılı türden olanları seçebilirsiniz. Şık model isteyenler ve şıklıktan vazgeçemeyenler için ise dantelli olan türleri değerlendirebilirsiniz. Dantel tüllü ya da gupür şeklindeki modeller çok uygun olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir