Dikey Perde Kaç Derecede Yıkanır?

Ev ve iş yerinde dikey perde sahibi olanlar için tüm püf noktaları ile dikey perde kaç derecede yıkanır ve yıkanırken nelere dikkat edilmeli bu yazımız da sizlere bunlardan bahsettik.

Perdeler, kullanım amacına ve kullanıldığı yere göre farklı kumaşlardan dikilmektedir. Perdelerin uzun ömürlü kullanılması için ise bazı konulara dikkat etmek gerekmektedir. Bu aşamada özellikle ev hanımlarının aklına gelen soru dikey perde kaç derecede yıkanır?  Konusu olmaktadır. Yaşadığımız modern çağın gerektirdiği şekilde günümüzde perdelerin temizliği ile uğraşmak çok büyük çaba gerektirmemekle beraber; eskiden perde elde yıkama yöntemi ile yıkanmadan evvel daha temiz ve daha beyaz olsun diye suda bekletme gibi yöntemler kullanılır ve buna rağmen istenilen sonucun alınması daha zor olurmuş.

Dikey Perde Kaç Derecede Yıkanır

Dikey Perde Kaç Derecede Yıkanır

Günümüzde Perde Temizliği Yöntemleri

Evimizde veya işyerimizde kullandığımız perdeler öylesine güzel ve kaliteli üretilmektedir ki adeta bir dekorasyon aracı halini almaya başlamıştır. Bu derece güzel perdelerin daha uzun ömürlü olması için elbette bazı kullanım kurallarına uyulması gerekmektedir. Kullanım kurallarına uygun kullanılan perdeler, ilk günkü kalitesinden hiçbir şey kaybetmeden daha uzun ömürlü olacaktır.

Dikey Perde Nasıl Yıkanmalıdır?

Dikey Perde Nasıl Yıkanmalıdır?

Dikey Perde Nasıl Yıkanmalıdır?

Dikey perdelerin daha uzun ömürlü olması için yapılması gerekenler denildiğinde akla gelen ilk şey perdeler kaç derecede yıkanmalı sorusu olmaktadır. Günümüzde perdelerin yıkanması artık sorun olmaktan çıkmış olmasına rağmen kurallarını yine de bilmekte fayda vardır. Hemen hemen her evde bulunan çamaşır makineleri birçok teknik özelliklere sahip olmakta ve bu özelliklerin içinde perde yıkama programı da bulunmaktadır. Perde yıkama programını seçtiğinizde zaten fazladan çok da çaba harcamanıza hiç gerek kalmaz.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

Biz; çamaşır makinelerinde perde programı olmayanlar için dikey perde kaç derecede yıkanmalıdır? konusunda bilgi vermek isteriz. Evinizde veya işyerinizde kullandığınız perdelerin daha uzun ömürlü olması için hassas bir ayarla yıkamanız gerekmektedir. Bu ise şu anlama gelir. Hassas programdan kastedilen, düşük ısı tercih ederek yıkamak ve mümkünse sıktırmadan ya da en düşük devirde sıktırılarak yıkamaktır. Önerilen ideal su sıcaklığı ise 30 derece olarak kabul görmüştür. Bu ısı elde yıkamada elbette ki elinizin dayanacağı derecede olmalıdır.

Dikey Perde Hangi Deterjanla Yıkanmalıdır?

Dikey Perde Hangi Deterjanla Yıkanmalıdır?

Dikey Perde Hangi Deterjanla Yıkanmalıdır?

Perdelerin yıkanmasında kullanılan deterjan seçimi perde temizliği için çok önemlidir. Perdelerinizi elde yıkarken kullanacağınız deterjanın elbette elde yıkamaya uygun bir deterjan olması gerekmektedir. Makinede yıkarken ise kaliteli bir temizlik elde etmek adına iyi cins bir deterjan tercih etmelisiniz. Bazı hanımlar perde temizliği konusunda daha fazla hassas davranmakta ve piyasada bulunan, çeşitli markalara ait perde yıkamak için özel üretilen beyazlatıcı ürünler kullanmaktadır.

Bu aşamada perde temizliği konusunda doğru bilinen bir yanlıştan da bahsetmek gerekir. Halk arasında perdeleri sık yıkamanın yıpratıcı olduğu inanışı aslında doğru değildir. Çünkü uzun aralarla yıkanan perdelerin temizliği kir, toz ve is gibi olumsuz şartların etkisiyle daha fazla enerji harcamanıza rağmen daha yıpratıcı ve zor olacaktır. Perdeniz daha fazla yıpranırken daha fazla deterjan harcamanız gerekecektir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir