Dikey Perde Nasıl Yıkanır? Meraklısı İçin Tüm Detaylar

Dikey perde nasıl yıkanır? Özellikle evlerine yeni perde yaptıran insanların sıkça sorduğu bir sorudur. Belirli bir bütçe ayırarak evlerine yeni bir perde yaptıran insanlar elbette bu perdelerin uzun ömürlü olmasını uzun süre kullanmayı isteyeceklerdir. Her üründe olduğu gibi perdeler de kullanımına dikkat edilip önerilen şekillerde yıkanırsa uzun ömürlü olacaklardır. Burada yeri gelmişken doğru bilinen fakat bilinenin aksine yanlış olan bir bilgiden bahsetmekte yarar vardır. Yaygın olarak inanılanın aksine perdeleri sık yıkamak perdelerin yıpranıp eskimelerine neden olmamaktadır. Perdeleri yıkadığınız süreyi belirli aralıklarda tuttuğunuz takdirde aşırı kirlenmesine engel olarak daha kolay temizlenmesine neden olursunuz.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

Yıkama aralığı sık olan perdeler daha az yıpranır ve bu sayede daha uzun ömürlü olurlar. Özellikle mutfak perdeleri mutlaka 10-15 gün aralıklarla yıkanmalıdır. Sürekli yemek pişirilen mutfakların perdeleri de pişen yemeklerin kokusunu bünyesine çekecektir. Buhar, yağ ve yemek kokuları birleştiğinde perdelerin üzerindeki biriken kirleri temizlemek için perdeleri kısa süreli aralıklarla yıkamakta fayda vardır.

Dikey Perde Yıkama Yöntemleri Nelerdir?

Dikey Perde Yıkama Yöntemleri Nelerdir?

Dikey Perde Yıkama Yöntemleri Nelerdir?

Dikey Perde nasıl yıkanır? Sorusuna cevap vermeden önce belirtilmesi gereken bir konu da perde yıkamadan evvel göz önünde bulundurulması gereken perdenin kumaşının cinsi, perdenin modelidir. Stor dikey perde ile zebra dikey perde aynı özellikleri taşımayan perdelerdir ve bunların yıkanması elbette aynı olmamalıdır. Dikey Perde evde nasıl yıkanır? konusunu merak edenler için yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Öncelikle özellikle tül perdeler için yıkama sırasında çamaşır suyu kullanmak iyi bir fikir değildir. Çamaşır suyu kullanmak perdelerin yıpranmasına neden olacak ve dolayısıyla da perdenin ömrünün kısalmasına neden olacaktır.

Dikey Perde Kaç Derecede Yıkanır?

Dikey Perde Kaç Derecede Yıkanır?

Dikey Perde Kaç Derecede Yıkanır?

Dikey tül perdelerin yıkanmasından önce çamaşır suyu haricinde kaliteli bir perdeyi beyazlatıcı almakta fayda vardır. Perdelerinizi yıkamak için kullandığınız deterjanlar perdenizi dokusunu bozmayacak kalitede olmalıdır. Dikey perdeler kaç derecede yıkanmalıdır? Sorusu perdelerinin uzun ömürlü olmasını isteyenlerin merak ettikleri bir sorudur. Günümüzde çamaşır makinalarının perde ayarı bulunmaktadır. Çamaşır makinesinde yıkanacak olan dikey tül perdeler 30 derece sıcaklıkta ve 400 devir sıkma şeklinde olmalıdır. Dikey perde yıkamak için perdelerin daha temiz yıkanmış olması sağlanır.

Dikey perdeler makineye konurken katlanarak konulmalıdır. Perdenin düğmeleri içe doğru gelecek şekilde katlandığında düğmelerin de zarar görmesi engellenmiş olacaktır. Dikey perde yıkaması için seçilen sıkma ayarının düşük olmasına özen göstermek gerekmektedir. Bu perdenin dokusunun zarar görmesini ve deforme olmasını önlemiş olacaktır. Bir başka önemli ayrıntı da perdeleri yıkarken kullanacağınız deterjan beyazlar için değil renkliler için olan deterjandan olmalıdır. Bunun nedeni dikey perdelerin yıpranmasını önlemektir.

Tavsiye edilen şekilde yıkanan perdeler makineden çıktıktan sonra bekletilmeden asılmalıdır. Bunun nedeni ise perdenin karışmasına engel olmaktır.

Güzel kokulu ve iyi cins bir çamaşır yumuşatıcısı eşliğinde yıkanmış perdelerin o mis gibi kokusuyla evinizin havası değişecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir