Duvara Monte Edilen Stor Perde Nasıl Çıkarılır?

Perde bir evin sınırlarını çizen geceleri komşulardan gündüzleri güneş ışığından koruyan üstelik şıklık ve gösteriş katan vazgeçilmez bir dekor ürünüdür. Kornişe takılan eski döneme ait tül perde günümüzde yerini stor perdeye bırakmıştır. Spor, sade, minimal görüntüsü ve kullanım kolaylığından dolayı perde tercihinde ilk sırada yer almaktadır.  Peki bakalım Duvara Monte Edilen Stor Perde Nasıl Çıkarılır? Nasıl Takılır?

 Stor Perde Nasıl Duvara Monte Edilir?

Stor Perde Nasıl Duvara Monte Edilir?

Stor Perde Nasıl Duvara Monte Edilir?

Stor perde duvara monte edilirken farklı aparatlar kullanılabilir. Bu aparatlardan bahsederek nasıl duvara montaj yapabileceğinizi tek tek anlattık.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

  1. L – Aparatı ile Montaj; Perdenin ölçülerine göre uygun boyutta L aparatı seçilir. Ardından perde mekanizmasının yerleşeceği alan belirlenir. Perdenin uzunluğunda sağ ve solda olmak üzere iki nokta işaretlenir. Bu noktada ölçünün düz alındığına ve kenarlarda boşluk kalmasına özen göstermelisiniz. Belirlenen noktalarda matkap yardımıyla delikler açılır. Açılan deliklere portraylar vida geçirilerek monte edilir ve L aparatı ile sabitlenir. Stor perde mekanizması önce arkadan portray üzerine yerleştirilir. Daha sonra bastırarak mekanizmanın tamamı oturtulur. Stor perde kullanıma hazırdır.
  2. Pencere Kasası ile Duvara Montaj; Pencere kasası aparatının yüksek kısımlarını iki parmağınız arasına alarak düz kısmı duvara yerleştirin. Yerleştirdiğiniz noktaya aparatın ortasından matkap yardımıyla delikler açın. Portray aparatlarını da vidalara geçirerek duvara monte Ardından perde mekanizmasının önce arka tarafını portray üzerine oturtup sıkıca bastırın. Perdeniz kullanıma hazırdır.
Duvara Monte Edilen Stor Perde Nasıl Çıkarılır?

Duvara Monte Edilen Stor Perde Nasıl Çıkarılır?

Duvara Monte Edilen Stor Perde Nasıl Çıkarılır?

Perdeler zaman içerisinde kirlenir, tozlanır ve hoş görüntüden uzaklaşır. Bu nedenle bazı zamanlarda temizlenmesi gerekir. Bu noktada stor perdeleri yerinden çıkartma işlemi oldukça basittir. Perdenin monte edildiği yerdeki portray aparatlarına hafifçe bastırdığınızda çıt sesi duyacaksınız. Aparatlar açıldıktan sonra perdeyi katlayarak yerinden çıkartın. Temizleme işleminin ardından tekrar aynı noktaya oturtabilirsiniz.

 Stor Perde Çıkarılırken Dikkat Edilmeli

Stor Perde Çıkarılırken Dikkat Edilmeli

Stor Perde Çıkarılırken Dikkat Edilmeli

Stor perde çıkartmak kolay bir iştir ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta güvenliğinizdir. Perde boyuna yetişmek için uygun merdiven veya sağlam sandalye kullandığınızdan emin olmalısınız. Dikkat edilecek diğer husus ise perdenin ağırlığıdır. Mekanizmasına sarılı olarak çıkarttığınız ağır perdeyi taşımak zor olabilir. Perdeyi dikkatli ve dengeli bir şekilde taşımaya özen gösterin. İmkanınız varsa çevrenizdeki birinden de yardım almanız faydalı olacaktır.

 Stor Perde Nasıl Temizlenir?

Stor Perde Nasıl Temizlenir?

Stor Perde Nasıl Temizlenir?

Mekanizmasıyla beraber sökülen stor perde modelleri elde yıkanmalıdır. Perdeyi geniş bir alan üzerine sonuna kadar açarak yatırın. Yanınızda ılık su, sabun ve bez bulundurun. Ağır kimyasal temizleyiciler perdeye zarar verebilir bu nedenle hafif temizlik ürünlerini tercih edin. Perdeyi fazla bastırmadan zemin üzerinde temizleyebilirsiniz. Durulamak için ise başka bir bez ve sadece su yardımıyla silebilirsiniz. Perdeyi açık bir şekilde kurumaya bırakabilirsiniz. Kuruyan perdeyi sarılı bir şekilde tekrar portrayların üzerine kolayca oturtabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir