Kruvaze Tül ve Fon Perde Nasıl Takılır?

Kruvaze perde oldukça sıklıkla kullanılan perde modelleri arasında yer almaya başlamıştır. Ancak kruvaze perde alan kişilerin perde modelini takarken zorlandıkları bilinmektedir. “Kruvaze Tül ve Fon Perde Nasıl Takılır?” adlı makalemizle bu perde modelinin nasıl takıldığını öğrenelim.

Kruvaze Perde Takımı Nasıl Olur?

Kruvaze Perde Takımı Nasıl Olur?

Kruvaze Perde Takımı Nasıl Olur?

Kruvaze perde takımı içerisinde tek tip bir mekanizma bulunur. Bu mekanizma sayesinde işleyen bir sistemi bulunan kruvaze perdeler, kullanıldığı her salonda şıklığın tamamlayıcısı konumundadır. Bu mekanizmanın sağında ve solunda, iplerin doğru ve düzgün bir şekilde sarılmasını sağlayan delikler bulunmaktadır. Öncelikle bu deliklerden ipler geçirilmelidir. Sonrasında tül perde, kornişe takılmalıdır. Tül perde, kornişe takıldıktan sonra da arkasına gelecek şekilde bu mekanizma kornişe yerleştirilir.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

Kruvaze perde montajı konusunda önemli olan bir diğer detay da özellikle tül perdenin takıldığı korniş sırasının bir sıra arkasına mekanizmanın takılmasıdır. Böylece mekanizma görünmeyecektir. Kruvaze perdelerde, tavandan aşağı doğru dikilmiş olan bir halkalar bütünü yer alır. Mekanizmanın bu ipinin, halkalardan geçirilmesi gerekir. Mekanizmadan geçirilen bu ipler, en sonunda bağlanmalıdır. Mekanizma kurulumu bu sayede tamamlanmış olur.

Kruvaze Perde Montajı Zor Mudur?

Kruvaze Perde Montajı Zor Mudur?

Kruvaze Perde Montajı Zor Mudur?

Kruvaze perde montajı diğer perde türlerine göre daha zorlayıcı olabilir. Bunun nedeni daha fazla detay içermesi ve kullanımının daha farklı olmasıdır. Bu yüzden de genel olarak kruvaze perdelerin montajı daha zorlayıcı olabilir. Ama önemli olan şıklık ve tamamlayıcılık olduğu için uzun süreler daha kruvaze perdeler modasını koruyacaktır. Montajı diğer perde türlerinden daha zorlayıcıdır ancak özellikle daha şık duran salonları, bu perdeler tamamlamaktadır.

Kruvaze Perdenin Kullanımı Nasıldır?

Kruvaze Perdenin Kullanımı Nasıldır?

Kruvaze Perdenin Kullanımı Nasıldır?

Kruvaze perde kullanımı özellikle avangart olan salonlarda oldukça yaygındır. Çünkü düz perdeden ziyade daha şık seçilmiş bir perde, o salonun temel elemanı halini alacaktır. Düz şeyler yerine daha rafine olarak seçilmiş perdeler her zaman salonunuzu tamamlar. Kullanım açısından da bazı zorlukları olsa da kruvaze perde gerçekten şık ve klas duran ürünler arasındadır.

Ev tasarımı konusunda farklı detaylar, evine bütünlüğü açısından oldukça önemlidir. Tamamlayıcı olarak seçilen küçük detaylar, bir bütünü daha üst sıralara taşıyabilir. Bu yüzden de özellikle perde seçimi gibi büyük bir konu baştan sona kadar detaylı bir tasarım güdüsü gerektirir. Evlerinizin iklimini değiştirebilecek olan perdeler, her açıdan oldukça özen ile seçilmesi gereken parçalardır.

Bu perdenin kullanımında özellikle, tüle sonradan dikilmiş olan çizgilere dikkat etmelisiniz. Bu çizgilerin kullanımı da yıkanması da oldukça önemlidir. Halkalara dikkat edilmediği takdirde perde zarar görebilir. Bu zararın ortadan kalkması ve hatta hiç zarar görülmemesi için yıkama anında da kullanım anında da oldukça dikkatli olunmalıdır. Bir salonun bütünleyici yapısını destekleyen bu kruvaze perde seçenekleri her an yaşam alanınızın havasına hava katacak derecededir. Üstelik sadece salonlarda değil, aynı zamanda pek çok farklı odada da bu perdeleri rahatlık ile kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir