Mekanizmalı Perdeler Nasıl Çıkarılır? Detaylı Anlatım

Mekanizmalı perdeler, perde alacak tüketicilerin son zamanlarda en çok rağbet gösterdiği perde modellerinden biridir. İlk defa kullanımı sağlanan mekanizmalı perdelerin takılıp, çıkarılmasında sorun yaşanmaktadır. Bu sorunu çözmek adına “Mekanizmalı Perdeler Nasıl Çıkarılır?” sorusuna detaylı bilgi sağlıyoruz.

Mekanizmalı perdeler son dönemler de en sık tercih edilen perdelerdir. Kullanımının kolay olmasının yanı sıra şık görüntüsüyle de yaşam alanınızı süslemektedir. Mekanizmalı perde en çok stor, katlamalı ve kruvaze perdelerde karışımıza çıkmaktadır. Mekanizmalı perde duvara monte edilebildiği gibi kornişe de takılabilmektedir.

Perdelerimizin parlak ve canlı görüntüsü evimize ayrı bir hava katar. Bu sebepten perdelerimizi belirli bir periyotta yıkarız. Yıkama işleminden önce perdeleri yerinden çıkartmak gerekir. Zor gibi görünse de oldukça basit bir işlemdir. Peki mekanizmalı perdeler nasıl çıkarılır detaylıca inceleyelim.

Mekanizmalı Perde Çıkarırken İzlenecek Adımlar

Mekanizmalı Perde Çıkarırken İzlenecek Adımlar

 

Mekanizmalı Perde Çıkarırken İzlenecek Adımlar

Günümüzde en çok tercih edilen perde modellerini mekanizmalı perde oluşturuyor. Modern görüntüsü ve kolay kullanımı özellikle ev hanımlarının birinci tercihi oluyor.  Evlerde kullanımının yanı sıra ofis ve iş yerlerinde de sıklıkla tercih ediliyor. Bu konuda merak ettiğiniz soruların tümüne sitemizde cevap verdik. Perde ve perde kullanımı hakkında tüm bilgilere detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

Stor perde, zebra perde, kruvaze perde ve katlamalı perdeleri mekanizmalı perdeler arasında sayabiliriz. Hepsinin mekanizması aynı çalışır. Mekanizmaya bağlı olan bir ip sayesinde perdenizi açıp kapatırsınız. Bu mekanizma plastik aparatlar ile monte edilir. Montaj işlemi kornişlerin üzerine yapılabildiği gibi tercihe göre duvara veya tavana da yapılabilir. Duvara yapılan montaj işlemlerinde duvar üzerine delik açılması gerektiğinden daha uğraştırıcıdır.

Perdeyi çıkarttığınızda duvarda oluşan boşluklar da sonrasında hoş gözükmemektedir. Perdeyi sökmeden önce dikkat edeceğiniz ilk adım sağlam bir sandalye ya da merdiven yardım almanız olacaktır. Dengede olduğunuzdan emin olduktan sonra perde kornişine uzanın. Kornişin üzerinde bulunan plastik aparatları tek tek çözün. Ardından perdeyi toparlayın ve yerinden çıkartın. Mekanizmaların önce birini sonra diğerini çıkartmak daha kolay olacaktır.

Mekanizmalı perdeyi çıkartmak sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Kuruluma gelen ekibe danışarak nasıl çıkartmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Yanlış bir işlemin uygulanması mekanizmanın zarar görmesine sebep olabilir. Bu nedenle dikkatli ve adım adım hareket etmeniz önemlidir.

Mekanizmalı Perdeler Çıkarmadan Yıkanır Mı?

Mekanizmalı Perdeler Çıkarmadan Yıkanır Mı?

 

Mekanizmalı Perdeler Çıkarmadan Yıkanır Mı?

Perdeleri yıkamak, takmak ve çıkartmak kolay olsa da zaman alan bir işlemdir. Kısıtlı zamanı olan ama perdeleri temiz ve canlı görünsün ister. Mekanizmalı perde temizlerken çıkarmadan temizlemek isteyenler için birkaç öneride bulunacağız.

  1. Belirli zaman dilimleriyle perdenin tozunu almak kurtarıcı olacaktır.
  2. Perdeyi temizlemenin ek kolay yolu silmek olacaktır. Silerken yanınızda ılık su, leke çıkarıcı, sabun ve bez bulundurmanız gerekir. Bu noktada ağır kimyasal ürünler kullanmamaya özen göstermelisiniz. Perdeyi son noktasına kadar açarak indirmeniz gerekir. Temizlenmeye hazır hale gelen perdeyi hafifçe bastırarak silebilirsiniz. Durulama işlemini saf temiz su ve başka temiz bir bez kullanarak gerçekleştirin. Kuruma esnasında açık bir şekilde kurumasını bekleyebilirsiniz. Çabuk kurumasını isteyenler ise havlu yardımıyla bir kez daha üzerinden geçebilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir