Neden Yatak Odasına Karanlık Perde Seçmelisiniz?

Yatak odalarına karanlık perde seçmenin bir çok sebebi vardır. Bu sebepleri gelin “Neden Yatak Odasına Karanlık Perde Seçmelisiniz?” adlı makalemizde detaylı inceleyelim.

Yatak odalarında diğer odalarımıza nazaran farklı perdeler kullanırız. Hem ışığı yansıtmasın hem de hoş bir görüntü oluştursun diye kullanılan karanlık perde oldukça fazla tercih edilmektedir. Konforlu ve sağlıklı bir uyku uyumak isteyenler karanlık odanın daha iyi olduğunu bilirler. Güneş geçirmeyen ve dışarıdaki ışıklardan etkilenmeyen perdeler yatak odamıza loş bir ışık kazandırdıkları gibi oldukça güzel görsel de oluşturmaktadır.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

Kesintisiz bir uyku karanlık odalarda gerçekleşir. Kalın kumaşlarla üretilen bu perdeler ısı ve ses yalıtımını da sizlere kazandırmaktadır. Kışın soğuğun pencerenizden içeriye girmesini önlerler. Yazın da güneşin ve sıcağın girmesini önledikleri için rahat bir uyku uyumanızı sağlarlar. Karanlık perdelerle ısı ve ses izolasyonu da sağlayabilirsiniz.

Perdenin sağından ve solundan ışık sızıntısı olmasın diye perde pencereden 40 cm kadar geniş olması gerekmektedir. Montajı da pencereye yakın olmalıdır ki ışığın girmesi böylelikle engellenmiş olur. Tek parça olan karanlık perde ile daha iyi sonuçlar alırsınız. Amaç yatak odasında karanlığı elde etmektir. Kalın kumaş yapısı ve düzgün bir montajla bu sağlanabilmektedir.

Yatak Odanızda Karanlık Perdenin Önemi

Yatak Odanızda Karanlık Perdenin Önemi

Yatak Odanızda Karanlık Perdenin Önemi

Koyu renkli perdeler ışığı geçirmemesi için oldukça önemlidir. Kumaşının kalın olması da gerekmektedir. Karanlık perde koyu renk tercih edilirse ışık olarak verimli sonuç alınmaktadır. Bu perde cinsi iki katlı kumaştan da yapılabilir. Böylelikle kalınlık artar ve ışık geçirgenliği azalır. Opak kumaş kullanılarak üretilirler. Evlerde tercih edildiği gibi; otel odalarında da sıklıkla kullanılırlar.

Opak kumaş yapısı gereği dokuma tekniği ve iplik türü ile özel olarak üretilmiş bir kumaş türüdür. Perdeyi kapattığınızda içeriye ışık girmesini engeller. Mat, donuk ve şeffaf olmayan kumaşlara denilmektedir. Bu perdeleri kullanarak odalarınızda hoş bir görüntü oluşturmanız da mümkündür. Stor karartma perdeleri de mevcuttur. Her mobilyaya yakışan ve evinizin dekoruna uyum sağlayan karanlık perde çeşitleri mevcuttur.

Ucuz Perde Dünyası diğer modellerde olduğu gibi karanlık perde modellerini de sizlere sunmaktadır. Özellikle yatak odanız için tercih edeceğiniz modellerimizi incelemeniz ve sipariş oluşturmanız için ucuzperdedunyası.com internet adresimizi ziyaret etmenizi öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir