Perde Çıkarırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Perdeler bir evin dekorasyonunu tamamlayan en önemli eşyadır. Perdeyi pencereye taktığınız anda evin bütün havası değişir, evin içi bambaşka bir görünüm alır. Eviniz için doğru perdeyi seçmek kadar, perdeyi satın aldıktan sonra yapılması gerekenler de bir o kasar önemlidir.

Odanızı süsleyen perdenizi aldıktan sonra perdeyi takmak, temizlemek, ütülemek ve geri takmak tapılması gereken belli başlı şeylerdir. Peki Perde Çıkarırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? gelin bunu inceleyelim.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

Bu yazıda ise sizler için değinmek istediğimiz konu, perdeyi takarken ya da çıkarırken nelere dikkat edilmesi gerektiğidir. İlerleyen satırlarda perde takarken asla göz ardı etmemeniz gereken çok önemli tüyolar sizleri bekliyor. Öyleyse sizleri daha çok bekletmeden perde takıp çıkarma ipuçları  konusuna geçelim.

Sağlığınız Her Şeyden Önemlidir

Sağlığınız Her Şeyden Önemlidir

Her şeyden önemlisi sağlıktır. Bu nedenle perdenizi çıkarırken en çok dikkat etmeniz gereken kendi sağlığınız ve güvenliğinizdir. Perdeyi takıp çıkarırken bel, omuz, boyun ve omurilik gibi bölgelerinizi çok fazla zorlamaktan kaçınmalısınız.

Ayrıca çoğu kişinin perde kornişlerine boyu yetişmez. Sizin de muhtemelen yetişemeyeceği için yüksek bir yere çıkarak perdeyi çıkaracaksınız. Dikkat etmeniz gereken şey ise çıktığınız yüksek yerin sağlam olması. Sağlam ve dengeli olmayan bir yere çıkarak perde takmak, düşmenize ve bunun sonucunda ciddi yaralanmalara neden olabilir.

Son olarak perde modellerini çıkarırken pencerenin kapalı olduğundan da lütfen emin olun. Sakın pencere açıkken asla perde çıkarmayın.

Perde Düğmelerine Dikkat

Perde Düğmelerine Dikkat

Sağlığınızı ve güvenliğinizi sağladıktan sonra perde çıkarmaya devam edebilirsiniz. Perdenizi çıkarırken öncelikle kornişlerin tamamen açık olduğundan emin olun. Kornişlerde yabancı madde olduğu takdirde perdenizi çıkaramaz ve düğmelerin kopmasına da neden olursunuz.

Bunun yanında düğmeleri kornişten çıkartırken mümkün olduğunca nazik olmanızı öneriyoruz. Çünkü perde düğmeleri çok fazla kuvvete dayanamayabilirler. Çok fazla kuvvet uygulandığında düğmelerin dikişleri sökülür ve düğmeler de kopar. Perdenizi nazik bir şekilde çıkartırsanız düğme eksilmesi gibi sizi uğraştıracak sorunlar da yaşamayacaksınız.

Siz Siz Olun Perdenizi Sakın Yırtmayın

Siz Siz Olun Perdenizi Sakın Yırtmayın

Perdenizi çıkartırken dikkat etmeniz gereken son nokta perdeyi yırtmamaktır. Çünkü perdeyi takarken yırttığınız veya başka bir şekilde zarar verdiğiniz takdirde bu kullanıcı hatası sayılmaktadır. Kullanıcı hatası sonucu zarar gördüğü takdirde perdeniz ne olursa olsun garanti kapsamına girmeyecektir.

Bu nedenle perdenizi çıkarırken mümkün olduğunca dikkatli ve nazik olmanız gerekir. Bu sayede perdenizin zarar görme ihtimalini en aza indireceksiniz ve perdenizi uzun yıllar keyifle kullanacaksınız.

Üçüncü ve son uyarımız ile birlikte blog yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bir dahaki sefere perdenizi çıkartırken bu uyarılarımızın aklınızda bulunmasını diliyoruz. Bu ve bunun gibi perdelerle alakalı diğer içeriklerimize blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir