Perde Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sökmesi, makinada yıkaması, gerektiğinde ütülemesi ve geri takması ile perde temizlemek oldukça meşakkatli bir iştir. Eminiz ki şuan perdelerinizi yıkamanın çok daha kolay bir yolunu bulmak için internette geziniyorsunuz. Bugün şanslı gününüzdesiniz… Çünkü perde yıkamak ile ilgili aradığınız her şeyi okumakta olduğunuz yazıda bulacaksınız. “Perde Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?” okuduktan sonra dikkat edeceğiniz noktaları öğreneceksiniz.

Bloğumuzun bu köşesinde perde yıkamayı kat be kat kolaylaştıracak, bunu yaparken de perdenizin zarar görmediğinden kesinlikle emin olacaksınız. O halde sizleri daha da sabırsızlandırmadan ilk ve altın tüyomuzla yazımıza başlayalım.

En Kolay Yıkanan Perde Ütü İstemeyen Perdedir

En Kolay Yıkanan Perde Ütü İstemeyen Perdedir

Evet doğru okudunuz… Eğer perdenizin yıkama sürecini kolaylaştırmak istiyorsanız perdenizi ütülemeye ihtiyaç olmayacak şekilde yıkamalısınız. Bunu sağlamak için makinenizin ayarlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Perdenizi çamaşır makinesinde yıkarken, buruşmasını önlemek için ısıyı 30 dereceye ayarlamalısınız. Ayrıca sıkma ayarını da en düşükte tutmanız perdenizin buruşmasını önleyecektir. Çamaşır makinesinde çıkardığınız perdeyi beklemeden astığınız takdirde de buruşmayı önlemiş olursunuz.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

Bu sayede yıkanan perdeleriniz buruşmayacak, siz de perde ütüleme derdinden kurtulacaksınız. Perde ütülemek, temizlemenin en yorucu aşaması olduğunu düşünürsek bu altın tüyo sayesinde omuzlarınızdan büyük bir yük kalkacaktır.

Düğmelerin Kopmamasını Engelleyen Kılıf Çözümü

Düğmelerin Kopmamasını Engelleyen Kılıf Çözümü

Perde yıkarken karşılaşılan en büyük ve rahatsız edici sorunlardan birisi perde düğmelerinin kopmasıdır. Bu durum ile genellikle perde çamaşır makinesinde yıkanırken karşılaşılmaktadır. Düğmelerin kopmasını önlemek için perdenizi bir yastık ya da yorgan kılıfına geçirerek makineye atabilirsiniz.

Bu sayede çoğu kişinin yaşamakta olduğu ortak bir sorun olan düğmelerin makinede kalması durumundan şuandan itibaren kurtulacaksınız.

Perde Temizliğinin Göstergesi Perdenin Pili

Perde Temizliğinin Göstergesi Perdenin Pili

Perdenizin tam anlamıyla temizlenip temizlenmediğini kontrol etmek için ilk olarak perdenin piline bakmalısınız. Perdenizin pili güzel bir şekilde temizlendiyse geri kalanı da büyük ihtimalle temizlenmiştir. Perde pilinin etkili bir şekilde temizlenmesini sağlamak için makinenizde uygulayabileceğiniz bir tüyo maalesef bulunmuyor. Ancak perdenizi düzenli bir şekilde yıkarsanız ve yıkamayı ihmal etmezseniz perde pili de sorunsuz bir şekilde temizlenecektir.

Yıkama Talimatları Göz Ardı Edilmemeli

Her tekstil ürününde olduğu gibi, perdelerde de üreticinin belirttiği yıkama talimatları bulunmaktadır. Bu talimatlara özenli bir şekilde uyulduğu takdirde perdenin ömrü uzayacak ve yıpranma en aza indirecektir. Bu nedenle yemi aldığınız perdenizin yıkama talimatlarına mutlaka göz atın. İlk yıkamadan itibaren de bu yıkama talimatlarına harfiyen uymanızı şiddetle öneriyoruz.

Böylelikle perdenizi en uzun ömürlü ve en pratik şekilde nasıl yıkamanız gerektiğini öğrendiniz. Bu bilgileri kullanarak perdelerinizin düğmelerini kopmaktan kurtarabilirsiniz. Ayrıca yazımız sayesinde perde ütüleme derdinden kurtulacak, perde ütülemeye harcayacağınız vakti sevdiklerinize ve kendinize ayırabileceksiniz.

Perdeniz ile ilgili merak ettiğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz her bilgiyi bloğumuzdaki diğer yazılarda bulabilirsiniz. Perdeler ile alakalı en iyi içerikleri kaçırmamak için bizi takipte kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir