Stor Perde Nasıl Takılır ve Nasıl Çıkarılır? Püf Noktaları

Stor perde modelleri hem kullanışlı oluşu hem şık görüntüsüyle ev hanımları tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Stor perde tül perdeden farklı olarak mekanizmaya sahiptir. Bu mekanizmalar pek çok alana rahatlıkla kurulup monte edilebilir. Peki stor perde nasıl takılır? nasıl çıkarılır? Yazımızın devamında sorunuzu detaylıca yanıtladık.

Stor Perde Nasıl Takılır?

Stor Perde Nasıl Takılır?

Stor Perde Nasıl Takılır?

Stor perde takarken dikkat etmeniz gereken en önemli husus takacağınız alanı seçmektir. Kullanım esnasında zorluk olmaması için perdenin takılacağı alanın ölçüleri doğru alınmalıdır. Ek olarak belirlediğiniz noktaların aynı hizada olmasına özen göstermelisiniz. Ölçüler alınırken dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta ise şu şekildedir;

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

  1. Ölçüsünü aldığınız alanda birkaç santim fazla boşluk bırakabilirsiniz.
  2. Stor perdenin mekanizması en ölçümünden yola çıkarak tasarlanır.
  3. Perdenin boyu dikkate alınarak yüksekliği ayarlanmalıdır.
Duvara Stor Perde Montajı Nasıl Yapılır?

Duvara Stor Perde Montajı Nasıl Yapılır?

Duvara Stor Perde Montajı Nasıl Yapılır?

Duvara montaj işleminden önce yukarıda bahsettiğimiz detaylara dikkat ederek stor perdeye uygun olacak şekilde ölçü almalısınız. Bu sayede perde düz ve orantılı şekilde duracaktır. Duvar üzerinde perdenin asılacağı kısımları işaretleyin. Sonrasında belirlenen noktalarda delikler açın. Portraylar (perde takma aparatı) yardımıyla montaj yapılır. Ardından matkap yardımıyla portrayların üzerinden montaj işlemine devam edin. Stor perde mekanizmaları portrayın üzerine gelecek şekilde yerleştirin ve iyice bastırarak oturmasını sağlayın. Böylece stor perdenizi kullanabilirsiniz. Yerleşimden sonra perdenin kullanılabilirliğinden emin olmak için mekanizmayı kontrol edip, yamukluk olup olmadığına bakmayı ihmal etmeyin.

Stor Perde Kornişe Nasıl Takılır?

Stor Perde Kornişe Nasıl Takılır?

 

Stor Perde Kornişe Nasıl Takılır?

Çoğu evde yıllardır kullanılan ve klasikleşmiş olan tül perde kullanımından dolayı korniş bulunmaktadır. Bu nedenle stor perde asılırken de kornişlerden faydalanılıyor. Ayrıca duvarı delmenize de gerek kalmadığından çok daha pratik bir takma işlemi oluyor. Perdenizin yerleşeceği alanın ölçülerini aldıktan sonra portray aparatını kornişin üzerine yerleştirmelisiniz. Portray aparatını yerleştirmenizin ardından şarjlı matkap yardımıyla aparatları kornişe sağlamca oturtmalısınız. Matkabınız yoksa bu işlemi tornavida kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. Ardından stor perdeyi portray üzerine bastırarak oturtmalısınız. İşte bu kadar kolay. Perdeniz sunuma hazır hale gelmiş durumda. Tekrar kontrolünü yaparak kullanabilirsiniz.

Stor Perde Nasıl Çıkarılır?

Stor Perde Nasıl Çıkarılır?

 

Stor Perde Nasıl Çıkarılır?

Perdelerimizin temiz ve canlı gözükmesini hepimiz önemseriz. Bu nedenle bazı dönemlerde perdeleri yıkama ihtiyacı duyarız. Aynı zamanda taşınırken de perdeleri takıp çıkartmak gerekir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken hususları adım adım anlatalım.

  1. Öncelikle perdeye rahatça ulaşabilmek için merdiven veya sandalyeden yardım alın. Güvende ve dengede olduğunuza emin olun.
  2. Ardından stor perde mekanizmasının üstünde takılı olan aparatlara bastırdığınızda tek seferde tık sesi duyacaksınız. Tek seferde çıkartabileceğiniz apart diğer tarafın da kolayca çıkmasını sağlayacaktır.
  3. Aparatları çıkarttıktan sonra perdenizi katlayın. Son olarak da stor perdeyi yerinden çıkartın.

Bilindiği üzere stor perde makine de yıkanmaya uygun değildir. Stor perdeyi yıkarken ılık su ve fırça kullanarak temizleyebilirsiniz. Düz bir şekilde (katlamadan) kurutmaya özen gösterin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir