Stor Perde Nasıl Yıkar? Kurutur ve Sökmeden Temizleme?

Belki de her dekora uyum sağlayabilen sade görünümleri ve pratik kullanım özellikleriyle günümüzde en çok tercih edilen perde türlerinden stor perdenin temizliği de elbette önem arz ediyor.

Tüm eşyalarınızda ve mobilyalarınızda olduğu gibi stor perdelerinizin de kullanışlı olması uzun süre dayanması için temiz kullanılması elbette çok önem arz eder. Perdelerinizi temizlemek ve bakımını doğru bir şekilde yapmak için en basit ve sağlıklı yöntemler kullanabilirsiniz.

Stor perde modelleri bildik perde modellerinden farklı olarak yalnızca mekanizmalarına uygun olarak üretilen kumaşlarla çalışabiliyor. Bu sebeple stor perde temizliği perdenin yapıldığı malzemeye bağlıdır. Kolaylıkla temizlenebilen bir kumaş tercih etmeniz yaşam alanlarınız için pratik bir çözüm bulmuş olmanız anlamına gelir. Perdenizin ömrünü uzatmak ve yaşam alanınızda her zaman sağlıklı bir ortam oluşturmak için stor perde temizliği önemlidir.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

Stor perde kullanan kişilerin en sık sorduğu soru stor perde yıkamanın yolu nedir?

Tüm perdelerde olduğu gibi stor perdeleriniz için belli zamanlarda temizlik yapılması gerekiyor. Peki diğer perdelerden farklı stor perde nasıl yıkanır. Doğru bir yöntemle stor perdenizi kolayca temizleyebilir ve yeni gibi olmasını sağlayabilirsiniz. Perdenizi temizliğe karar verdiğinizde en doğru adımı aslında profesyonel destek almak. Yani perde temizliği yapan bir firmadan destek işitebilirsiniz. Temizlik yapılacağı sırada kullanılacak temizlik ürünü şüphesiz çok önemlidir.

Temizlik ürünlerinin doğru seçilmiş ve doğal olması perdenin kumaşına zarar vermiyor olması gibi pek çok özellik temizliğin en iyi şekilde yapılmasını sağlayacak olan seçeneklerimizdendir.

Stor Perde Nasıl Kurutulur?

Stor Perde Nasıl Kurutulur?

Stor Perde Nasıl Kurutulur?

Perdemizi yıkadıktan sonra kurutmak da gerekecektir. Bunun için de kurutma makineleri ve perdemizi rahatlıkla kurutabileceğimiz özel alanlar kullanılabilir. Kurutmanın çok daha iyi şekilde olması perdenin zarar görmemesi bu şekilde mümkündür. Perdenizi tamamen kuruyana kadar bir askıda ya da ipte tutun. Daha çabuk kuruması için de herhangi bir saç kurutma makinasından faydalanabilirsiniz.  Perdeleriniz kuruduktan sonra dikkatli bir şekilde perdenizi yerine takın. Stor perdeleriniz adeta yepyeni gibi görünecektir.

Evde Yıkamak Mümkün Olur mu?

Evde Yıkamak Mümkün Olur mu?

Evde Yıkamak Mümkün Olur mu?

Perdenizi satın alırken model ve diğer özelliklere bakarak almanız sonrası için önemlidir. Perdelerinizi yerinden çıkardıktan sonra yüzeydeki tozlardan kurtulmak için süpürerek işe başlamak en iyi seçenek olacaktır. Bunun için de süpürgenizin mobilya fırçasını kullanmanızı öneririz. Bir de süpürürken perdelere zarar vermemek için süpürgenizin en düşük ayarını kullanmak perdenizin sağlığı için yararlı olacaktır.

Evde yıkayabilmeniz için öncelikle bunun için yeterli geniş bir alanın olması gerekiyor. Evde yıkayabilmeniz için yıkama alanınızın olmasının yanı sıra, perdenizin yapısın da evde yıkamak için uygun olması gerekiyor. Yıkama için uygun olması durumunda, perde dokusuna zarar vermeden hafif bir ayarda yıkayabilirsiniz. Yıkama işlemi sonunda perdenizi tamamen düz durabileceği bir yere asmalısınız. Kurutma işlemi böylece bu alan içinde gerçekleşecektir.

4 thoughts on “Stor Perde Nasıl Yıkanır? Sökmeden Temizleme Yöntemleri?

 1. zehra dedi ki:

  Stor perdeyi mekanizmasından sökmeden temizlemek istiyordum çok sağolun başardım

 2. Berivan dedi ki:

  Çok teşekkür ederim stor perdemin temizliğini yazınızdan sonra temizleyebildim.

 3. Araz dedi ki:

  Stor perde almak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz?

 4. Fahri dedi ki:

  İş yerimde bulunan stor perdelerimin temizliğini yapmaya yapmaya sararmıştı. Bu değerli bilginiz sayesinde stor perdemi sökmeden kolaylıkla temizledim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir