Zebra Perde Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Son yılların trendlerinden olan, birçok insan tarafından tercih edilmeye başlanan ve tül-perde özelliği taşıyan zebra perdeler, gün geçtikçe daha da beğenilen perdelerdendir.

Birçok evin yanında iş yerlerinde de favori olan zebra perdelerin kullanım rahatlığı ön plana çıkmaktadır. Özel mekanizması sayesinde rahatça aşağı yukarı hareket ettirilir. Ayrı bir perdeye gereksinim duymadan hem tül hem de perde özelliği taşır.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

Çıktığı ilk yıllarda daha sade ve düz desenli modeller seçilse de, zebra perdeler şimdilerde ilginç tasarımlarla yerini alıyor. Çeşitli desenlerinin yanında, farklı materyallerle de seçeneğini arttırıyor.

Görüntüsü itibariyle zebra adını alan bu perdeler, odalarınıza ya da işyerlerinize ayrıca modern bir görünüm sağlar. Bu nedenle en çok mutfaklarda, çocukların odasında ve oturma odalarında tercih edilir. Elbette tüm odalara uygun modeller mevcuttur. Rahatlığı düşünülürse her oda için bir alternatif oluşturur.

Zebra perdelerin temizliği de pratik ve kolaydır. Bu perdelerin temizliğini dilerseniz kendiniz yapabilir, dilerseniz kuru temizlemeye de verebilirsiniz. Kendiniz yapacaksanız, uygun ve geniş bir alana perdeyi yayarak, bir fırça yardımıyla yıkayabilirsiniz. Fırça ile hem kirleri temizlemek daha kolay olacak, hem de bu işi yaparken fazla yorulmayacaksınız. Bunun yanında perdenizi sadece silerek de temizleme işlemi uygulayabilirsiniz.

Peki Zebra Perde Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Peki Zebra Perde Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Peki Zebra Perde Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bu perdelerde dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri, odanızın tarzına ve ışık alma durumlarına göre, düz, desenli ve plise çeşitlerinden seçmek olmalıdır. Ayrıca toprak tonları da her odaya uygun olacaktır. Odanıza daha aydınlık bir görünüm sağlayacaktır.

Zebra perdelerin ölçüsü de önemlidir. Petek üstü ya da pencere boyutuna göre ölçü aldırmanız önem teşkil eder.

Bu tarz perdelerde, odanızı havalandırmak istediğinizde, perdeyi tamamen yukarı kaydırmak gerekebilir. Bu gibi durumlardan hoşlanmıyorsanız, zebra perdeler yerine normal tül perde kullanabilirsiniz.

Her ne kadar temizliği kolay olsa da, bu tarz perdelerin sökülüp takılması gerekir. Bunu göze alamazsanız normal perde seçmeniz sizin için daha uygun olabilir. Bu perdeler çamaşır makinesinde yıkamaya uygun değildir.

Perdeleri yıkmak istemeyenler için ise güzel bir alternatiftir. Olduğu yerde bu perdeleri silerek de temizleyebilirsiniz.

Özellikle çocukların odasında kullanım rahatlığı sağladıkları için ve istenilen her desen uygulandığı için, tercihinizi zebra perde yönünde yapabilirsiniz.

Eğer işyerinizde zebra perde kullanmak istiyorsanız, firmanızın logosunu perdeye baskılatabilirsiniz. Dijital baskılı perdeler sayesinde, kişisellik sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir