Zebra Perde Nedir? Zebra Perde Nasıl Kullanılır?

Sık sık duyduğumuz zebra perde nedir ve bu perde modelleri daha çok nerelerde kullanılır, avantajları nelerdir bu ve bunun gibi bir çok soruya sizler için cevap bulduk.

Perdeler her evin tamamlayıcı aksesuarlarıdır. Çeşitli renklerde ve modellerde perdeler kullanılmaktadır. Kullanım kolaylığı ve kolay temizlenebilir olmasından dolayı zebra perdeler oldukça tercih edilmektedir. Ofislerde, evlerde, otellerde oldukça tercih edilen zebra perde nedir, nasıl kullanılır bakalım.

Zebra Perde Nedir?

Günümüzde oldukça fazla kullanılan zebra perde hem gündüz hem de gece kullanımı açısından oldukça kullanışlıdır. Zebra perde modelleri stor perde modelleri arasında yer alır. Kolay temizlendiği için kadınlar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Işık geçirme özelliğine sahiptir. Bu perdeler tül kullanılmadan kullanılabilir.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

Zebra perdeler saydam ve opak şeritlere sahip bir kumaş türünden tasarlanmaktadır.  Bu yüzden zebra perde olarak isimlendirilmektedir. Bu perdeler hem dışarıdan gelen ışığı engeller hem de istenilen miktarda ışık ayarlaması yapma özelliğine sahiptir. Tül ve perde olarak iki şekilde de kullanmak mümkündür.

Zebra Perde Hangi Alanlarda Kullanılır?

Zebra Perde Hangi Alanlarda Kullanılır?

Zebra Perde Hangi Alanlarda Kullanılır?

Zebra perde hangi alanlarda kullanılır diye baktığımız da şu cevabı verebiliriz. Stor perdelerin kullanıldığı her alanda zebra perde kullanılabilir. Neredeyse evin her alanında kullanılan bu perdeler ışık geçirme özelliğine sahiptir. Yatak odası, salon, oturma odası ve mutfak gibi alanlarda kullanmak mümkündür.

Zebra Perde Nasıl Kullanılır?

Zebra Perde Nasıl Kullanılır?

Zebra Perde Nasıl Kullanılır?

Zebra perde nasıl kullanılır diye bakacak olursak şu şekilde ifade edebiliriz. Zebra perdeler alüminyum boru içerisinde zincirli ya da yaylı mekanizma ile rulo şeklinde sarılır. Aşağı ya da yukarı doğru hareket ettirilerek çalışır.

Zebra perde nasıl takılır nasıl çıkartılır bu soruların cevabını bile bilmek kullanım açısından önemlidir. Zebra perde takma işlemi iki şekilde yapılmaktadır. Tavan ya da duvara montaj yapılabilir. En kolay yöntem korniş ile yapılan montajdır. Duvara direkt montaj yapmakta mümkündür. Kornişin üzerine rulonun takılacağı aparatlar monte edilir ve rulo tırnaklı aparatların üzerine takılır.

Zebra perdeyi çıkartırken dikkat etmek gerekir. Çünkü tırnaklı aparat kırılırsa perdeyi yeniden takmak mümkün olmayacaktır. Perdeyi çıkartmak için kiloyu tırnaklarından çıkartmak yeterlidir.

Zebra Perde Nasıl Temizlenir?

Zebra Perde Nasıl Temizlenir?

Zebra Perde Nasıl Temizlenir?

Temizlenmesi en kolay perde çeşitleri arasında yer alan zebra perde nasıl temizlenir bir bakalım. Temizleme işlemi yapmak için öncelikle perde çıkartılır ve düz bir zemine serilir. Ardından perdenin kumaşına uygun deterjan, şampuan ya da Arap sabunu ile temizlenir. Perdeyi temizlerken kimyasal maddelerden kaçınılmalıdır. Bu tür kimyasallar perdeye zarar verebilir. Zebra perde temizlenirken silme işlemine ortadan başlamak gerekir. Kenarlardan başlanan temizleme işlemi ipliklenmeye sebep olabilir. Perdeyi temizledikten sonra tekrardan duru su ile silmek gerekir. Kurumaya bırakılır. Takma işlemi kuruduktan sonra yapılmadır.

Kullanım oldukça fazla olan zebra perdeler kullanım kolaylığı ve temizlenmesi kolay perde türü olduğu için son dönemlerde oldukça popülerdir. İşyerlerinde ya da evlerde sık olarak tercih edilen bu perde modellerini uygun fiyatlara temin etmek mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir