Zebra Ve Stor Perde Satan Firmalar Arayanların Çözüm Ortağı

Perdeler, evimiz için en gerekli olan aksesuarlar arasında sayılabilir. Salonlarda, mutfaklarda kullandığımız perdeler farklı renkleri ve çeşitleri ile evlerimizi süslemektedir. Bu yazımızda zebra ve stor perdelerden bahsedeceğiz.

Zebra Perde Nedir?

Zebra Perde Nedir?

Zebra Perde Nedir?

Zebra perde, saydam ve opak şeritlere sahip kumaştan üretilmektedir. Bu yüzden zebra olarak adlandırılır. Bu perdeler hem gece kullanmak için hem de gündüz kullanmak için uygundur. Tül olarak da kullanılabilir.

Zebra perdeler dışarıdan gelen güneş ışınlarını tamamen engelleyebildiği gibi istenilen miktarda güneş ışığını alma gibi imkanlar sunmaktadır.

Zebra Perdeler Hangi Alanlarda Kullanılır?

Zebra Perdeler Hangi Alanlarda Kullanılır?

Zebra Perdeler Hangi Alanlarda Kullanılır?

Zebra perdeleri, neredeyse her alanda kullanmak mümkündür. Yatak odası, oturma odası, salon, mutfak gibi alanlarda zebra perdeler kullanılabilir. Monte edilmeleri oldukça kolaydır. Bu perde modelleri özel bir aparat ile korniş üzerinde de kullanılabilir.

Stor Perde Nedir?

Stor Perde Nedir?

Stor Perde Nedir?

Stor perde, aşağı yukarı yönde ayarlanabilen perde modelidir. Stor kumaşı özel bir mekanizma ile üst tarafta bulunan alüminyum folyoya takılır. Yaylı ya da zincirli bir mekanizması vardır.

Stor perdeyi açıp kapamak için boruya bağlı zinciri hareket ettirmek gerekir. Perdeyi açmak için kumaş boruya sarılır. Kapatmak için ise aşağıya doğru bırakılır.

Perdenin boyu ve eni pencereye göre yapılmalıdır. Standart olarak eni 200 ila 300 metredir. Stor perdelerin ışık geçirme özelliği yoktur. Bu perde modeli de zebra perde gibi kornişe takılabileceği gibi tavana ya da duvara da monte edilebilir.

Stor Perde Kullanım Alanları

Stor Perde Kullanım Alanları

Stor Perde Kullanım Alanları

Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan stor perde, ışık geçirme özelliği olmadığında dolayı genellikle yatak odalarında tercih edilir. Işık geçirme özelliği olmadığından ve alev almadığından mutfaklarda da kullanılabilir. Aynı zamanda toplantı salonları, otel ve ofis gibi yerlerde de kullanılabilir.

Zebra Ve Stor Perde Arasındaki Farklar

Zebra Ve Stor Perde Arasındaki Farklar

Zebra Ve Stor Perde Arasındaki Farklar

Aslında zebra perde ve stor perde aynı mekanizmaya sahiptir. Her ikisi de kumaşın alüminyum boru üzerine satılmasıyla üretilir. Açılıp kapanma özellikleri de aynıdır. Zebra perde bir stor perde çeşididir. Ancak arasındaki fark zebra perde de arka kısım çıtaya bağlı olarak imal edilir. Bu fark zebra perdeyi stor perdeden ayırmaktadır.

Bu iki perde arasındaki önemli bir diğer fark ise ışık geçirgenliğidir. Zebra perdelerde ışık miktarı ayarlanabilir. Ancak stor perde de ışık geçirme özelliği yoktur.

Bir diğer fark ise üretimlerinde, stor perde de polyester ipek kumaşı kullanılır. Ancak bu kumaş zebra perdelerde kullanılamaz. Burada tül ve perde aynı hizaya dikilir.

Zebra Ve Stor Perde Satan Firmalar

Zebra Ve Stor Perde Satan Firmalar

Zebra Ve Stor Perde Satan Firmalar

Zebra ve stor perde nerelerde satılır diye baktığımız da internet üzerinde satın alınabileceği gibi mağazalardan da almak mümkündür. Birçok mağaza da bu tür model perdeler bulunabilir. Ancak her mağaza aynı hizmeti sunmayabilir.

Evimize perde diktirmek istiyoruz ve bunu gönül rahatlığı ile Ucuz Perde Dünyası firmasına yaptırabiliriz. Kaliteli ve güvenilir hizmet almak için bu mağaza en uygun fiyatlara bizlere hizmet sunmaktadır.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

Farklı renklerde ve modellerde zebra ve stor perde, tül üretimi yapan bu firmayı, sadece ev perdeleri için değil iş yeri perdeleri için de seçebiliriz. Ucuz Perde Dünyası Türkiye’nin dört bir yanında hizmet vermektedir. Alınan siparişler firma tarafından tarih verilen günde kargo ile evimize kadar teslim edilmektedir.

Ucuz Perde Dünyası, ihtiyacınıza ve zevkinize uygun perdeleri seçmek için ve sipariş vermek için tercih edilecek en iyi firmalar arasındadır. Bunun için sadece iletişime geçip sipariş vermek yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir