Zip Perde Nedir? Nasıl Çalışır?

Zip perde nedir? nasıl çalışır?; fermuarlı perde olarak bilinen, rüzgara, yağışlara karşı dirençli olan kumaşlardan üretilmiş bir perdedir. Ev, iş yeri ve birçok farklı mekanda tercih edilebilen bir model olan zip perde, klasik perdelerin işlevini yerini getirirken daha dayanıklı olması sebebiyle onların yerini almaya aday bir türdür.

Zip Perde Nasıl Çalışır?

Zip Perde Nasıl Çalışır?

Oldukça dayanıklı ve kaliteli kumaşlar kullanılarak üretilen bu ürünün, otomatik olması ise büyük bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kumandalı olduğu için istendiği şekilde açılıp kapatılabilmektedir. Çok elit bir görünüm sunan bu perdenin her mekana uyum sağladığı söylenebilir.

Zip Perdenin Kullanım Alanları

Zip Perdenin Kullanım Alanları

Zip perde zebra perde gibi birçok mekanda, birçok farklı amaç için kullanılabilir. Dayanıklı kumaştan üretilmiş olması dış mekanlarda da kullanılmasına imkan sağlamaktadır. Kafelerde, restoranlarda, otellerde, mağazalarda, ofislerde, evlerde kullanılabilmektedir. Evlerde cam balkonlarda kullanılabildiği gibi sineklik vazifesi de görmektedir. Balkonda yağışa, rüzgara maruz kalsa dahi deforme olmaması büyük bir avantajdır.

İş yerlerinde kullanımı konusunda da büyük avantajlar sağlayan perdenin en büyük özelliklerinden bir tanesi dışardan bakıldığında içerinin görülmemesidir. İçerden bakan kişi dışarıyı rahatlıkla görebilirken, dışardan bu durum söz konusu olmaz. Dolayısıyla kafe ya da benzeri ortamlarda oturan kişilerin rahatsız olma gibi bir ihtimali yoktur.

Zip Perdenin Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Zip Perdenin Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Zip perdenin kumaşı deforme olmayacak yapıda bir kumaş olmalıdır. Rüzgara, yağışa karşı dayanıklı olması gereklidir. Kullanıldığı ortamda ısı kaybının olmasını önleyecek kadar gözeneksiz yapıda olmalıdır. Bu sayede dışardan da içeri toz ya da rüzgar geçemez.

Yırtılmayacak, aşınmayacak kadar sağlam olmalıdır. Düz bir yüzeye sahip olmalıdır. İnce görünümlü bir kumaş olsa da temizliği kolay olmalıdır. Kullanıldığı alanlar itibariyle her türlü toza, kire maruz kalacağından bu durum oldukça önemlidir.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

Kumaşın şeffaf ve mikro boyutta gözeneklere sahip olması gerekir. fermuarlı kullanım için uygun olması gerekir. Aynı zamanda motorlu olan bu perdenin kumaşının sisteme uygunluğu çok önemli bir detaydır. Ön yüzden bakıldığında kullanıldığı mekanın logosunu taşıyabilmektedir. Krem, beyaz veya gri renkte olmalıdır.

Zip Perde Sistemi Nasıl Çalışır?

Zip Perde Sistemi Nasıl Çalışır?

Ferrari kumaş adı verilen kumaş kullanılarak üretilen bu perdeler, mekanlara göre farklılık gösteren boyut sıkıntısını ortadan kaldırıyor. İstenen büyüklükte imal edilebilen bu model ile camlarda açıklık kalma ihtimali ortadan kalkmaktadır. Klasik perde ölçülerinin ve işlevinin yetersiz kaldığı durumlarda zip perde durumu kurtarmak üzere devreye giriyor.

Ortam ısısın muhafaza etmek konusunda maksimum fayda sağlayan bu perdeler sayesinde tasarruf sağlanabilmektedir. Her mevsim her mekana için kullanıma uygun olan bu model güneş ışınlarını sınırlama konusunda da oldukça yardımcıdır.

Zorlu hava şartlarında dahi zarar görmeden kullanılmaya devam edilebilen bu perde ile rüzgar, yağış sorun olmaktan çıkıyor. Su çekmeyen kumaş sayesinde içeri su sızması gibi bir sıkıntı ile karşılaşılmaz. Birçok faydası olan bu perde görsellik açısından da beklenenden fazlasını sağlıyor. Oldukça şık görünen bu model her dekorasyona kolayca uyum sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir