Jaluzi Perde Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır

Jaluzi perde, modern hayatta en sık kullanılan perde modellerinden biridir. Günlük perde kullanımımızda yaşadığımız bir kaç sorun vardır. Örneğin jaluzi perde temizliği nasıl yapılır. Sizler için hazırlamış olduğumuz “Jaluzi Perde Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?”  makalemizi okuyarak bilmediklerinizi keşfedin.

Jaluzi kelime anlamı olarak metal yada plastik şeritlerin birbirine bağlı yatay sistemde çalışacak şekilde dizayn edilmesidir. Jaluzi perde nedir derseniz jaluzi sisteminin genel adı olarak düşünülebilir.  Jaluzi perde bu şekilde dışarıdan içerinin görünmemesi fakat içeriden dışarıyı rahatlıkla görme imkanı sağlar. Modern bir perde sistemidir. Ucuz Perde Dünyası olarak bizler son yıllarda ev, işyeri veya tatil mekanlarında daha çok tercih edilmeye başlayan jaluzi perde içinde her zaman sizlere yardımcı olmak için buradayız.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

Öncelikle İzmir ili ve çevrelerine hizmet veren firmamız Ucuz Perde Dünyası artık ülkemizin her yerine ucuzperdedunyasi.com adresi üzerinden online perde siparişi uygulaması ile hizmet vermektedir. İstediğiniz model ve özellikte perde çeşidine 7 gün 24 saat sipariş vererek ulaşabilirsiniz.

jaluzi perde nerelerde kullanılır

Jaluzi Perde Nerelerde Kullanılır?

Jaluzi perde yapısı itibariyle kullanıldığı ortamı ferah, şık ve modern gösteren bir perdedir. Jaluzi perde kendi arasında iki çeşittir. Alüminyum jaluzi perde ve ahşap jaluzi perde olarak kullanılmaktadır. Aralarındaki fark kullanım tercihine ve kullanılacak alanın ölçüsüne göre belirlenir.

Ahşap Jaluzi perde çeşidinin 25 mm ve 50 mm arasında çeşitleri vardır. Alüminyum jaluzi perde ise 16 mm ve 25 mm arasında ölçülendirilir.

Ahşap jaluzi perde yapımında kullanılan ahşap malzeme Uzak Doğu ve Afrika’da yetişen ayous ağacı kullanılır. İşlemesi kolay bu ağaçtan elde edilen şeritler ile jaluzi perde yapılır. Bu perde çeşidi daha çok tatil bölgelerinde kullanılmaktadır. Eğer siz de ortamınıza otantik bir hava vermek isterseniz ahşap jaluzi perde doğru tercih olacaktır.

Alüminyum jaluzi perde ise temizlik ve kullanımı daha aktif olan mekanlarda tercih edilir. Özellikle mutfak ve ofis alanları bu perde için en doğru mekan olacaktır.

jaluzi perde nasıl temizlenir

Jaluzi Perde Nasıl Temizlenir?

Jaluzi perde diğer perde çeşitlerine göre temizliği kolay bir perdedir. Ekstra söküp takma gerektirmeyen bir perde olduğu için camda takılı hali ile temizliğini yapabilirsiniz. Temizlikte izleyeceğiniz işlem sıraları şöyle;

  • Jaluzini kapalı konuma getirin.
  • Dilerseniz öncelikle elektrik süpürgesi ile tozlara süpürebilirsiniz
  • Süpürme işleminden sonra jaluzinizi ters yöne kapatın ve bu yönünü de süpürün
  • Her iki yönü de süpürülen jaluzinizi genel temizlik ürünü ( aşındırıcı ve zarar veren deterjan olmamak şartıyla) ile ıslatılmış bez ile ıslak olarak silin.
  • Nemli jaluzinizi kurulama bezi ile kurulayın.
  • Aynı işlemi jaluzinizi diğer yöne kapatarak tekrarlayın.

Çok kısa sürede ve zahmetsiz jaluzi perde temizliği yapmış bulunuyorsunuz. Eğer bu pratik yöntemi kullanmak istemezseniz toz tutucu temizlik çubukları ile tek tek jaluzi şeritlerini jaluziniz açık konumda iken temizleyebilirsiniz.

Diğer pratik temizlik şekilleri kullanmadığınız pamuklu bir çorabı elinize geçirerek şeritleri tek tek silebilirsiniz. Bir başka yöntem ile bir çubuk bu tahta kaşık bile olabilir ucuna saracağınız mikrofiber bez ile şeritleri silebilirsiniz.

jaluzi perde bakımı nasıl yapılır

Jaluzi Perde Bakımı Nasıl Yapılır?

Jaluzi perde kullanıldığı ortama şıklık ve modernlik getirir. Hal böyle olunca modern çağın en kıymetli unsuru zaman doğru kullanılmalıdır. Jaluzi perdeniz ekstra temizlik ve kullanım kolaylığı sağlar. Fazla zamanınızı almadan temizlik ve bakımını yapabilirsiniz.

Jaluzi perde mekanik bir sistem olduğu için uzun ömürlü kullanım için rutin bakımının yapılması gerekir. Temizliğini düzenli olarak yapmanız haricinde evde kullanıyor iseniz, yılda bir , ofis mekanlarında ise altı ayda bir bakımını yapmalısınız.

Jaluzi perde bakımı dendiğinde jaluzi şeritlerinin temizlenmesi, kullanılan ip ve çubuğunun kontrolü sağlanmalıdır. Kullanım sıklığına göre bu tür aksamlar yıpranabilir  ve değiştirilmesi gerekebilir.

Jaluzi perdelerinizi değiştirmek veya mekanınıza yeni bir bakış ve tarz için jaluzi perde almak istiyorsanız, Ucuz Perde Dünyası size bu konuda en iyi ürünü sunacaktır. Mağazamızdan veya online perde sipariş uygulamamız ile ucuzperdedunyasi.com adresinden siparişinizi verebilirsiniz.

Deneyimli kadrosu, kaliteli, garantili ürün anlayışı  ve uygun fiyat ile 7/24 hizmetinizdeyiz. İnternet sitemiz veya mağazamızdan alacağınız ürünlerimiz 24 ay  firmamız garantisi altındadır. Alışverişlerinizi kredi kartı ile 12 ay taksit imkanıyla, banka havalesiyle veya kapıda ödeme seçeneği ile yapabilirsiniz. Seçtiğiniz ürün ücretsiz kargo imkanı ile adresinize teslimdir.

Mekanlarınızda yapacağınız modern dokunuşlarda Ucuz Perde Dünyası olarak bizler Jaluzi Perde seçiminde de yılların verdiği tecrübe ve müşteri memnuniyeti anlayışıyla yanınızdadır. Şıklık ve zarafetimiz perde dünyasında imzamızdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir