Perde Çeşitleri ve İsimleri Nelerdir?

Ev, iş yeri, yazlık ya da villa gibi kullanım alanlarımızda farklı perde çeşitleri kullanılmaktadır. Amaca göre kullanılan bu perdeler güzel görüntülerinin yanı sıra dış ortamlarda bulunan kişilerin evin içini görmesini engeller. İnce olan perdeler tül perde olarak isimlendirilirken; kalın olanlar stor, zebra, fon perde gibi isim alırlar. Perde modası kendini yenileyen, çağın trendlerini içeren modelleri ile sürekli bir gelişim gösteren yapıdadır. Modanın da hızla gelişmesi beraberinde, farklı perde türlerinin de ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

Önceden tül perde ve kalın perde olarak adlandırılan perde çeşitleri şimdiler de ise farklı isimlerle anılmaktadır. Güzel görüntüleri ve şık tasarımları ile ev ya da iş yerlerinde her türlü eşya ile de uyumlu olan çeşitli perdeler mevcuttur. Evinizin salonunda amaca uygun olarak farklı perde tercihinde bulunurken; çocuklarınızın odasında değişik olan türleri kullanabilirsiniz. Mutfakta şirin perdeleri tercih ederken yatak odanızda karartmalı perde tercihinde bulunmak da yine sizlerin zevkine kalmış bir durumdur. Perde çeşitleri ve isimleri nelerdir? Birlikte inceleyebiliriz.

Zebra Perde Çeşitleri

Zebra Perde Çeşitleri

Zebra Perde Çeşitleri

 

Son dönemde en sık kullanılan modellerden bir tanesi de zebra perde seçenekleridir. Zebra perdeler sıklıkla evin farklı bölümlerinde ve mutfaklarda kullanılmaktadır. Özellikle modern duruşu ile oldukça beğenilen zebra perdeler hemen her ortama uyması nedeninden dolayı tercih edilmektedir. Birçok farklı çeşidi olmakla birlikte her odaya uyum sağlayan güzelliklerde üretilmişlerdir. Evinizde yaratmak istediğiniz atmosferi zebra perdelerle sağlayabilirsiniz.

Her odaya uyum sağlayan zebra perde çeşitleri mevcuttur. Çocuk zebra perde farklı desenlerde ve modellerde üretilmiştir. Kız ve erkek çocuklar için baskılı, hayvan figürlü, desenli, çiçekli modelleri bulunmaktadır. Kendinizin ya da çocuklarınızın odasına farklı görselde olanları tercih edebilirsiniz. Mutfakta kullanılanlar da oldukça gösterişli desenlere sahiptir. Takılması, temizlenmesi ve kullanışı kolay olduğu için zebra perdeler oldukça fazla tercih edilmektedir.

Stor Perde Çeşitleri

Stor Perde Çeşitleri

 

Stor Perde Çeşitleri

Son yıllarda oldukça fazla tercih edilen stor perdeler mekanizma sistemi ile çalışmaktadır. Açılıp kapatılması oldukça kolaydır. Camınızın genişliğinde alabilmeniz mümkündür. Salon ve diğer odalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Simli olan çeşitleri özellikle salonda oturma odasında oldukça şık bir görüntüye sahiptirler. Ayrıca iş yeri, ofis, otel ve sosyal tesislerde sıklıkla tercih edilmektedirler. Farklı renkleri her ortama uyum sağlar. Montajı ve temizliği kolay olduğu için kullanımda rahatlık oluştururlar. Stor perdelerin birçok çeşidi bulunmaktadır.

Düz stor perde sadelikten hoşlananlar için üretilmiştir. Oldukça farklı renklere sahiptir. Mat stor perde odanızdaki diğer eşyalara uyum sağlayacak güzelliktedir. Screen stor perde saydam görünümlü ve güneşin yakıcılığını önlese de güneş ışığını geçiren bir perde türüdür. Güneşi bloke eden bir yapısı bulunmaktadır. Evin içinde ferahlık oluştururken dışarıdan evin içinin görünmesini engeller. Özellikle çocuk odaları için baskılı stor perde fikri inanılmaz eğlenceli olacaktır.

Çocuğunuzun sevdiği çizgi film karakterini odasının camında görmek onu inanılmaz mutlu edecektir. Atatürk baskılı olanlarını çocuk odasında kullanabileceğiniz gibi iş yerlerinde de tercih edebilirsiniz. Tül stor perde odalarda ve mutfakta kullanışlı olmasıyla dikkat çekmektedir. Tül stor perde çeşitleri satın alacak kişilerin ihtiyaçları ve tercihleri doğrultusunda çeşitli malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Kullanılacağı odaya göre çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olarak üretilmektedir.

Tül ve Fon Perde Çeşitleri

Tül ve Fon Perde Çeşitleri

 

Tül ve Fon Perde Çeşitleri

Her evde ve her odada tül perde ihtiyacınız olacaktır. Bunların uzunlukları ve pili aralıkları sizlerin zevkinize ve kullanım alanına göre değişmektedir. Yerlere kadar uzun tül perde çeşitleri olduğu gibi; camın mermerinde biten modeller de bulunmaktadır. Dantelli ya da düz desenli tül perdeleri hazır halde ya da özel siparişle diktirebilirsiniz. Tül perde evinizdeki eşyaların tamamlayıcısı olduğu kadar, dengeleyici bir role de sahiptir. Çünkü evinizde ağırlıklı olarak desenli ve hareketli bir görüntü hakim ise düz tül perde bu durumu dengelemek konusunda oldukça etkili bir parça olacaktır.

Fon perde camın iki tarafında bulunan ve görsellik açısından hoşluk yaratan bir tür olarak karşınıza çıkmaktadır. Koltuğunuzla, halınızla uyumlu olan birçok renkleri bulunmaktadır. Yere kadar uzun olan görüntüleri ile evinizde hoş bir görsellik oluşturabilirsiniz. Perde çeşitleri 2021 modası içerisinde fon perdelerin yeri de oldukça etkilidir.

Yukarıda sayılan birçok perde modellerinin haricinde diğer türleri incelemek ve görselleri ile birlikte ayrıntılı bilgiye sahip olmak istiyorsanız ucuzperdedunyasi.com adresini ziyaret etmenizi önermekteyiz. İndirimli ve kampanyalı fiyatlarımızı inceleyerek anında sipariş oluşturmanız mümkündür. Ucuz Perde Dünyası seçenekleri arasında modaya uygun olan çok sayıda çeşitle karşılaşacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir