zebra perde Hakkında sık sorulan sorular

Günümüz perde modasında sıklıkla karşımıza çıkan zebra perde, hem tül hem de güneşlik vazifesini yerine getirdiğinden oldukça fonksiyonel bir üründür. ucuzperdedünyası.com adresindeki zebra perde modelleri her zevke her dekorasyona uygun şekilde üretilmektedir.
Zebra perde ışık geçirgenliği konusunda seçim şansı veren, ortama şık bir hava veren ve ikinci perde ihtiyacını ortadan kaldıran perdedir. Yarı opak ve saydam kumaşlardan üretilen zebra perde, ikili görünümden dolayı bu ismi almıştır.
Zebra perde mutfak için tercih edilen bir model olmasına karşın son yıllarda hemen her ortamda tercih edilmektedir. Kullanım kolaylığının yanı sıra oldukça şık bir görünüme sahiptir. Kullanıldığı ortama modern bir hava katan zebra perde ile ilgili bazı sorular karşımıza çıkmaktadır. Zebra perdenin temizliği, takılıp çıkarılması konusu ile ilgili sorular ve cevapları aşağıdaki gibidir:

Zebra Perde Temizliği Hangi Deterjanla Yapılmalıdır?

zebra perde hangi deterjanla yıkanmalıdır

Zebra perde kumaşı, temizliğinde hangi deterjanın kullanılmasını belirleyen ana faktördür. Eğer ipek gibi hassas bir malzemeden üretilmiş ise ya da zebra perde temizliği konusunda bilgi sahibi değilseniz, bu konuda uzman olan kişilerden yardım alabilirsiniz.
Zebra perde hangi deterjanla yıkanır onun tespiti için; Zebra perdenizin kumaşı yıkanabilir, deforme olmayan ve deterjandan zarar görmeyecek bir kumaş olduğundan emin olunmalıdır.

Ey Uygun Fiyatlarda Çocuklarınız ve Mutfağınız İçin Stor Zebra Perdeler

Beyaz sabun zebra perde temizliği için kullanılabilecek en doğru malzemedir. Hem perdenizin daha hijyenik bir şekilde temizlenmesini hem de güzel kokmasını sağlar. Perdenizi düz bir zeminde ılık, beyaz sabunlu bir su ve yumuşak sünger yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Zebra perde temizliğinde kullanılacak diğer bir deterjan ise bulaşık deterjanıdır. Özellikle mutfakta kullanılan zebra perdenin temizliği için oldukça uygun bir malzemedir. Perdeye yapışan yağın ya da yemek kokusunun, kirin köpürterek arındırılmasına yardımcı olur. Ancak bu noktada deterjanınızın çamaşır suyu, yağ sökücü gibi güçlü kimyasallar içermemesine özen göstermelisiniz.

Zebra perdenizi marketlerde satılan perde temizliği için üretilmiş deterjanlar yardımıyla da temizleyebilirsiniz. Deterjanın perdenizi deforme edecek özellikte olmamasına dikkat etmelisiniz.

Zebra Perde Nasıl Takılır?

Zebra perde nasıl takılır

Zebra perde temizliği yapılacaksa akla ilk gelen sorulardan biri zebra perde nasıl takılır olmaktadır. Çünkü etkin bir temizlik için perdenin çıkarılmış olması gerekmektedir. Zebra perde klemenslerden nasıl çıkarıldıysa aynı şekilde o klemenslere oturtulmalıdır. Perdenin takılması için her iki tarafının da dengeli tutulması şarttır.

Zebra Perde Nasıl Yıkanır?

Zebra perde nasıl yıkanır?

Zebra perde nasıl yıkanır birçok kişinin merak ettiği bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü oldukça fazla kullanım alanına sahip olan zebra perdelerin ilk günkü gibi temiz ve güzel görünmesini herkes ister. Bunun için perdenizi 6 ay ile 1 yıl arasında temizlemelisiniz. Sık sık tozunu almak, kalıcı kirlerin oluşmasını önleyecektir. Zebra perdenin doğru ve etkin şekilde yıkanması için aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekmektedir:

 1.  Zebra perdeyi çıkarmadan önce elektrikli süpürge veya nemli bir bez yardımıyla üzerinde birikmiş olan tozdan arındırmalısınız.
 2.  Zebra perdenizi tamamen kapatıp, rulo şeklinde yerinden çıkarın.
 3.  Düz ve temiz bir zemin üzerine koyup perdenizin her katını açmış olduğunuzdan emin olmalısınız.
 4.  Ilık su ile perdenizin kumaşını ıslatın.
 5.  Uygun gördüğünüz deterjan ve yumuşak sünger ya da fırça yardımıyla perdenin kumaşını köpürtün.
 6.  Köpürtürken perdenin kumaşına nazik davranın.
 7.  Temizlendikten sonra perdenizin düz ve kuru bir zeminde açık şekilde kurutmalısınız. Kuruma esnasında perdenizin gün ışığı alması faydalı olacaktır.

Zebra Perde Nasıl Çıkarılır?

zebra perde nasıl çıkarılır?

Zebra perde temizliği yapılacaksa ilk gerçekleştirilmesi gereken hamle, perdenin mekanizmadan çıkarılmasıdır. Zebra perde nasıl çıkarılır diye merak edenlere perdenin aslında çok rahat çıkarılabildiğini ifade edebiliriz.
Her zebra perdenin mekanizmasında ufak tefek farklılıklar olsa da genel mantık aynıdır. Zebra perdenizi öncelikle tamamen kapatıp rulo yapmanız gerekmektedir. Daha sonra düz bir şekilde tutup kontrollü olarak aşağı doğru çekerek klemeslerinden çıkarabilirsiniz. Burada önemli olan nokta zebra perdeyi çıkarırken, mekanizmadaki klemenslere veya perdenin takılan yerlerinde hasara yol açmamaktır.

Zebra Perde Nasıl Silinir?

Zebre perde temizliği konusunda zorlanan kişiler çıkarmadan temizleme yoluna başvurmaktadırlar. Bu noktada yapılacak şey perde kumaşını silmektir. Zebra perde nasıl silinir diye merak edenlere silme işleminin oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Zebra perdenin silme aşamaları şu şekilde olmalıdır:

 1. Zebra perdenizi tamamen açın.
 2. Üzerinde biriken tozu elektrikli süpürge veya bir bez yardımıyla alın.
 3. Ilık su içine tercih ettiğiniz bir deterjanı ilave edin ve köpürtün.
 4. Mikro-fiber bezi suyun içinde ıslatın ve iyice sıkın.
 5. Perdenizin deforme olmaması için arkasına düz ve temiz bir malzeme koyabilirsiniz.
 6. Beziniz ile yatay olacak şekilde perdenin bir ucundan başlayıp, diğer ucuna kadar silin.
 7. Bu işlemi en üsten en alta kadar kademeli olarak tamamlayın.
 8. Önden silmeyi tamamladıktan sonra aynı işlemi arkası için de uygulamayı ihmal etmeyin. Silme işlemi bittikten sonra başka bir mikro-fiber bezi ıslatın ve perde kumaşının köpükten arınması için silin.
 9. Silme işleminiz bittikten sonra, düz bir şekilde kurumaya bırakın.

Zebra Perde Nereden Alınır?

Zebra perde işlevsel olmasının yanı sıra modern duruşuyla da oldukça sık tercih edilen bir üründür. Ev ve işyerlerinde karşımıza çıkan bu perdenin uzun yıllar keyifle kullanılması için sahip olması gereken bazı özellikler vardır. Kumaş kalitesi, mekanizma dayanıklılığı konusunda sizlere kullanım keyfi sunacak olan Ucuz Perde Dünyası, geniş ürün yelpazesiyle mekanlara şıklık katıyor.

Birbirinden güzel renk seçenekleriyle siz değerli kullanıcıların zevkine uygun perde seçimi konusunda yardımcı olan Ucuz Perde Dünyası, kaliteli ürünlerinin yanı sıra, uygun fiyatıyla da dikkatleri üstüne çekmeyi başarmaktadır. Bu yönüyle piyasadaki birçok markaya kıyasla sık tercih edilmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Uzun yıllar keyifle kullanacakları ürünü tercih eden değerli kullanıcılarımıza da kaliteli zebra perdeye uygun fiyata sahip olmanın keyfini yaşamak kalıyor.

 

ucuzperdedünyası.com adresinden alışveriş yapmak hem çok kolay hem de çok avantajlıdır. Profesyonel bir şekilde hazırlanmış olan sitemizden seçimlerinizi kolayca yapabilmekle beraber, sizler için oluşturulan kampanyalardan da faydalanabilirsiniz. Online ya da kapıda ödeme seçenekleri ile güvenli ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.

ucuzperdedünyası.com üzerinden verdiğiniz siparişiniz Türkiye’nin neresinde olursa olsun tarafınıza en güvenli şekilde ulaştırılır. Sitemize girip seçiminizi yaptıktan sonra, iletişim bilgilerinizi yazmanız yeterli. Zebra perde aparatları ile birlikte, 7 gün içinde adresinize teslim edilir. Perdelerimizin 2 yıl garantisi bulunmaktadır. Ürünün tarafınıza ulaşması ya da ulaştıktan sonra yaşadığınız herhangi bir soruna bağlı olarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Etkin bir şekilde yardımcı olan personellerimizin güler yüzlü hizmeti doğru bir karar verdiğiniz konusunda sizi bir defa daha ikna edecek niteliktedir.

Ucuz Perde Dünyası satış esnasında ve sonrasında sunduğu kaliteli hizmetiyle, sizi bağımlısı haline getirecektir. Sevdiklerinize de güvenle önerebileceğiniz kadar memnun kalacağınız ürünler için tek yapmanız gereken şey sitemizi ziyaret etmek ve keyifli seçimler yapmaktır. Zebra perde modelleri konusunda zengin alternatifleri ve kaliteli ürünleri ile ucuzperdedünyası.com hep yanınızda…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir